• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Інформаційна сторінка

НАСТАШІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

РОКИТНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(НАСТАШІВСЬКИЙ ЛПшГ)

НАКАЗ

Заголовок
08.04.2024с.Насташка№21

Про попередження надзвичайних ситуацій

На виконання листа Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області від 29.03.2024 № 51/9/214-42856 щодо виявлення та локалізації деструктивних факторів та в зв’язку з попередженням про наміри країни-агресорки збільшити кількість ракетних ударів по території України, а також інші дії, націлені на дестабілізацію громадського порядку, роботи об'єктів життєзабезпечення та критичної інфраструктури, з метою попередження надзвичайних ситуацій

НАКАЗУЮ:

1. Мінімізувати кількість заходів, що передбачають скупчення значної кількості людей, у т.ч. спортивних, культурних та розважальних.

2. Провести інструктажі безпеки працівників, задіяних у відповідних безпекових заходах, з метою своєчасного виявлення та припинення спроб проникнення сторонніх осіб до приміщення закладу та пришкільної території.

3. Класним керівникам провести інструктажі безпеки учням щодо дій при виявленні спроб проникнення сторонніх осіб до приміщення закладу та пришкільної території.

4. Працівникам закладу невідкладно повідомляти про осіб, які виявляють необґрунтовану зацікавленість до закладу та про виявлення невідомих і підозрілих предметів, які можуть використовуватися для вчинення диверсій та терактів.

5. Завідуючому господарством закладу:

 • звернути увагу на забезпечення безперебійного функціонування технічних засобів із забезпечення охорони та пожежної безпеки в закладі;
 • забезпечити наявність засобів надання першої домедичної допомоги.

6. Вчителю інформатики розмістити даний наказ на сайті закладу.

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор Ірина ЛУК'ЯНЕЦЬНАСТАШІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ Київської області

(НАСТАШІВСЬКИЙ ЛПшГ)

вул. Центральна, 32а, с.Насташка, Білоцерківський район, Київська область, 09633, тел. (04462) 2-02-49 E-mail: nasschool@ukr.net, Web://nastashka-school.edukit.kiev.uaКод ЄДРПОУ 25300855
08.04.2024с.Насташка№21
Про попередження надзвичайних ситуацій
вул. Центральна, 32а, с.Насташка, Білоцерківський район, Київська область, 09633, тел. (04462) 2-02-49 E-mail: nasschool@ukr.net, Web://nastashka-school.edukit.kiev.ua Код ЄДРПОУ 25300855

НАКАЗ

01.04.2024 с.Насташка
Про зарахування дітей до 1 класу у 2024/2025 навчальному році

На виконання статті 53 Конституції України, статей 12, 13 Закону України «Про освіту», статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» із змінами, Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 806 від 19.09.2018 р. та № 681 від 17.07.2019 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», з метою впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», забезпечення доступності здобуття загальної середньої освіти

НАКАЗУЮ:

1. Здійснити організаційні заходи щодо зарахування дітей до 1 класу на 2024/2025 навчальний рік, про що розмістити в закладі та на сайті закладу відповідне оголошення для інформування батьків та громадськості.

2. Заборонити зараховувати дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти.

3. Оприлюднити на інформаційному стенді та на сайті закладу освіти інформацію про закріплену територію обслуговування для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття освіти у найбільш доступному та наближеному до місця проживання закладі освіти.

4. Сформувати попередній реєстр майбутніх першокласників на основі аналізу отриманих списків дітей з території обслуговування.

5. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьків майбутніх першокласників та розмістити відповідні оголошення в закладі та на вебсайті щодо процедури зарахування дітей до 1 класу, відповідальності за повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу.

6. Зарахувати усіх дітей у відповідності до кількість поданих заяв та видати наказ про попереднє зарахування (без реєстрації в алфавітній книзі), список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднити виключно в закладі освіти до 01.06.2024.

7. Видати наказ про зарахування учнів до 1 класу 2024/2025 навчального року із внесенням їх персональних даних до алфавітної книги закладу освіти та електронного реєстру до 01.09.2024.

8. Вчителю 1 класу упродовж травня-червня 2024 року провести моніторинг стану організації прийому та зарахування дітей до 1 класу в закладі.

9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор Ірина ЛУК'ЯНЕЦЬНАСТАШІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ Київської області

(НАСТАШІВСЬКИЙ ЛПшГ)

вул. Центральна, 32а, с.Насташка, Білоцерківський район, Київська область, 09633, тел. (04462) 2-02-49 E-mail: nasschool@ukr.net, Web://nastashka-school.edukit.kiev.ua Код ЄДРПОУ 25300855НАКАЗ
21.02.2024 с.Насташка
Про зміну структури 2023-2024 навчального року

На підставі Доручення за підсумками наради із керівниками закладів освіти Рокитнянської селищної ради від 16.02.2024 та рішення педагогічної ради ліцею від 21.02.2024 №7

НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до структури ІІ семестру 2023-2024 навчального року і завершити його 14 червня 2024 року.

2. Останній дзвінок у закладі провести 14 червня 2024 року.

3. Педагогічним працівникам внести корективи в календарно-тематичні плани.

4. Вчителю інформатики оприлюднити наказ на вебсайті закладу.

5. З наказом ознайомити весь колектив закладу.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор Ірина ЛУК'ЯНЕЦЬ/Files/images/psiholog/11111.png

/Files/images/psiholog/скрін 1.png

/Files/images/psiholog/скрін 2.png

/Files/images/psiholog/скрін 3.pngІНФОРМАЦІЯ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ ЗНАХОДИТЬСЯ НА СТОРІНЦІ ДОКУМЕНТИПротокол № 8

засідання педагогічної ради

Насташівського ліцею

Рокитнянської селищної ради

Білоцерківського району

Київської області

31.03.2023 року № 8

Присутні: 20

Відсутні: 2

Голова педагогічної ради І. Лук’янець

Секретар педагогічної ради О. Лук’янець

Порядок денний:

1. Про обговорення та вибір підручників/посібників для учнів 6 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної середньої освіти і педагогічних працівників.

СЛУХАЛИ: Ірину Лук’янець - директора Насташівського ЛПшГ.

Відповідно до наказу МОН від 30.09.2022 №870 (зі змінами) у березні стартував І етап конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників (5 та 6 класи). Цей процес є дуже відповідальним, адже в результаті школа має отримати якісний та ефективний навчальний інструмент.

Педагогічні працівники ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів у комплекті з проєктами обкладинок підручників, які розміщені в Електронній бібліотеці ДНУ «ІМЗО» – з 15 березня до 03 квітня 2023 року.

Також педагоги можуть переглянути онлайн-презентації авторських концепцій на youtube-сторінці, надати зауваження та пропозиції щодо покращення змістового наповнення підручників на відповідних сторінках сайту установи.

· безпосередній вибір підручників здійснюють вчителі, які викладають відповідний навчальний предмет/інтегрований курс, шляхом формування рейтингу з однієї назви підручника;

· кількість примірників кожного з підручників має дорівнювати реальному контингенту учнів, тобто відповідати фактичній кількості школярів 5-х класу у 2022/2023 навчальному році.

Остаточне рішення щодо вибору підручників має бути схваленим на засіданні педагогічної ради Насташівського ліцею, про що складається відповідний протокол, де зазначається інформація про вчителів, які безпосередньо здійснили цей вибір.

ВИСТУПИЛИ: Гардаман К.В., - вчитель іноземної мови, яка повідомила, що під час ознайомлення з фрагментами електронних версій підручників для учнів 6 класу, було зроблено вибір підручників (у порядку пріоритету авторів) для замовлення закладом освіти з предмету: «Англійська мова (6-й рік навчання)» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом):

1. «Англійська мова (6-й рік навчання)» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Джоанна Коста, Мелані Вільямс),

2. «Англійська мова (6-й рік навчання)» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Мітчелл Г.К., Марілені Малкогіанні);

3. «Англійська мова (6-й рік навчання)» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Карпюк О.Д., Карпюк К.Т.);

4. «Англійська мова (6-й рік навчання)» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Амалія Уолкер, Ненсі Левіс, Олександр Любченко).

Пономаренко Т.Г. - вчитель географії обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В.);

2. «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Довгань Г.Д.);

3. «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Запотоцький С.П., Зінкевич М.В., Романишин О.М., Титар Н.М., Горовий О.В., Миколів І.М.);

4. «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р.);

5. «Географія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Топузов О.М., Грома В.Д., Ільницький І.М., Полтавченко Д.В.).

Корчак Н.Ф.- вчитель зарубіжної літератури обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Зарубіжна література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Зарубіжна література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Богданець-Білоскаленко Н.І., Фідкевич О.Л.);

2. «Зарубіжна література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Міляновська Н.Р.);

3. «Зарубіжна література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ніколенко О.М., Мацевко-Бекерська Л.В.,Рудніцька Н.П., Ковальова Л.Л., Туряниця В.Г., Базильська Н.М., Гвоздікова О.В., Лебедь Д.О.);

4. «Зарубіжна література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Волощук Є.В., Слободянюк О.М.).

Ведмідь О.В.- вчитель основ здоров’я обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Лаврентьєва І.В., Хомич О.Л., Андрук Н.В.);

2. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Гущина Н.І., Василашко І.П., за редакцією Бойченко Т.Є.);

3. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Шиян О.І., Волощенко О.В., Дяків В.Г., Козак О.П., Седоченко А.Б.);

4. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Василенко С.В., Коваль Я.Ю., Колотій Л.П.);

5. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Тагліна О.В.).

Гардаман Н.Б. -вчитель інформатики обрав підручник (у порядку пріоритету авторів) «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Морзе Н.В., Барна О.В.);

2. «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.);

3. «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Бондаренко О.О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А);

4. «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Джон Єндрю Біос);

5. «Інформатика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршунова О.В., Завадський І.О.).

Захарченко Л.М. - вчитель історії України та всесвітньої історії обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Щупак І.Я., Бурлака О.В.. Власова Н.С., Піскарьова І.О.);

2. «Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (за редакцією В’ятровича В.М., авт. Гісем О.В.. Гісем О.О.);

3. «Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Могорита В.М.);

4. «Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Бандровський О.Г., Власов В.С., Данилевська О.С.).

Шило В.Я. – вчитель математики обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Математика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Математика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Істер О.С. (у 2-х частинах);

2. «Математика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Тарасенкова Н.А., Богатирьова І.М., Коломієць О.М., Сердюк З.О., Рудніцька Ю.В., (у 2-х частинах);

3. «Математика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. (у 2-х частинах).

Герасименко В.В. - вчитель мистецтва обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кондратова Л.Г.);

2. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Рубля Т.Є., Щеглова Т.Л., Мед І.Л.);

3. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Аристова Л.С., Чєн Н.В.).

Пономаренко Т.Г. – вчитель природознавства обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г.);

2. «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Гільберг Т.Г., Балан П.Г., Крячко І.П., Стократний С.А.);

3. «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Біда Д.Д.).

Сич Н.Г. - вчитель української мови обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Заболотний О.В., Заболотний В.В.);

2. «Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Авраменко О.М.. Тищенко З.Р.);

3. «Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.).

Сич Н.Г. - вчитель української літератури обрала підручник (у порядку пріоритету авторів) «Українська література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти:

1. «Українська література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Архипова В.П., Січкар С.І., Шило С.Б.);

2. «Українська література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Авраменко О.М.);

3. «Українська література» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Заболотний В.В., Заболотний О.В., Слоньовська О.В., Ярмульська І.В.).

УХВАЛИЛИ:

1.Заступнику директора з навчально-виховної роботи, Корчак Н.Ф.:

1.1. Зробити замовлення проєктів підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів для 6 класу з кожної назви підручника у порядку пріоритету авторів.

До 02.03.2023

1.2. Надати узагальнені результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 6 класу з кожної назви підручника в паперовому та електронному вигляді до відділу освіти Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області.

До 02.03.2023

1.3. Замовити підручники для 6-х класів у кількості 25шт.

До 02.03.2023

Голова педагогічної ради: Ірина Лук’янець

Секретар педагогічної ради: Олена Лук’янецьПротокол № 5

засідання педагогічної ради

Насташівського ліцею Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області

27.02.2023 року № 5

Присутні: 20

Відсутні: 2

Голова педради І. Лук’янець

Секретар О. Лук’янець

Порядок денний:

1. Про обговорення та вибір підручників/посібників для учнів 1-их класів на 2023/2024 навчальний рік.

2. Про зарахування курсів підвищення кваліфікації.

1. Про обговорення та вибір підручників/посібників для учнів 1-их класів на 2023/2024 навчальний рік.

СЛУХАЛИ: Ірину Лук’янець - директора Насташівського ЛПшГ.

На виконання наказу МОН від ЗО вересня 2022 року №869 «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас)» (зі змінами). Педагогічні працівники ознайомлюються з електронними версіями оригіналмакетів підручників та посібників, які знаходяться у вільному доступі в Електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням lib.imzo.gov.ua, та онлайн-презентаціями авторських концепцій їхніх підручників і посібників на youtube-сторінці wym-1678723824644

Ураховуючи досвід попередніх років, зокрема оформлення підручників, наступність викладу матеріалу з 1 по 4 класи, його практичну доступність для учнів, методичне забезпечення (планування, посібники для вчителів, презентації, інтерактивні посібники та окремі завдання, наявність демонстраційного та роздаткового матеріалу для друку та подальшого використання в роботі з учнями, розробки відео- та дистанційних уроків, наповнення матеріалами до уроків відповідних сайтів тощо), можливий обмін підручниками між класами та школами нашої територіальної громади. Конкурсний відбір підруників/посібників для 1-их класів в закладі загальної середньої освіти (далі - Конкурс) здійснюється з метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти і педагогічних працівників новим поколінням підручників.

Педагогічні працівники з 10 лютого до 26 лютого 2023 року проводили обговорення підручників/посібників для учнів 1-их класів на 2023/2024 навчальний рік. Остаточне рішення щодо вибору підручників має бути схваленим на засіданні педагогічної ради ЛПшГ, про що складається відповідний протокол, де зазначається інформація про вчителів, які безпосередньо здійснили цей вибір.

Кількість примірників кожного з підручників має відповідати реальному вибору Насташівського ліцею та визначається як фактична кількість учнів 1 класу, та вчителів, які будуть викладати у 1 класі 2023-2024 навчальному році.

ВИСТУПИЛИ:

Ніна Корчак- заступник директора з навчально - виховної роботи закладу, яка ознайомила присутніх з результатами вибору підручників для 1 класу за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників: «Англійська мова», «Математика», «Мистецтво», «Українська мова. Буквар», «Я досліджую світ».

УХВАЛИЛИ:

1. Схвалити результати вибору підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників (додаток 1)

2. Про зарахування курсів підвищення кваліфікації.

СЛУХАЛИ:

Ірину Лук’янець - директора Насташівського ЛПшГ, яка повідомила, що надійшла заява від вчителя фізики Можаровської Вікторії Олександрівни, про зарахування онлайн-курсів підвищення кваліфікації Prometheus «Медіаграмотність для вчителів фізики та астрономії» (Сертифікат від 03.02.2023-60 год) «Впровадження інновацій на уроках фізики та астрономії» (Сертифікат від 05.02.2023-60 год).

УХВАЛИЛИ:

1. Зарахувати Можаровській Вікторії Олександрівні онлайн-курсів підвищення кваліфікації Prometheus «Медіаграмотність для вчителів фізики та астрономії» (Сертифікат від 03.02.2023-60 год) «Впровадження інновацій на уроках фізики та астрономії» (Сертифікат від 05.02.2023-60 год).

Голова педагогічної ради: Ірина Лук'янець

Секретар педагогічної ради: Олена Лук'янець/Files/images/2022-23_nr/нац пол Редан.jpg/Files/images/2022-23_nr/зображення_viber_2023-02-28_12-36-12-684.jpgАлгоритм прийому документів до 1 класу

1.Нормативні документи, що регулюють вступ до 1 класу
Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.
2. Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подаються одним з батьків дитини або їх законними представниками особисто.
3. Необхідні документи для зарахування до 1 класу.
Одному з батьків необхідно надати:
— посвідчення особи;
— оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;
— медичну довідку форми 086-1/0;
— оригінали документів та їх копії, що підтверджують право дитини на першочергове зарахування.
4. Інклюзивна освіта
Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.
5. Щоб підтвердити інформацію про місце проживання дитини, батьками, які подають заяву, або особами, що їх замінюють, надається один із таких документів (на вибір батьків):
— паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
— довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;
— довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
— документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
— рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
— документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
— довідка про проходження служби у військовій частині;
— акт обстеження умов проживання;
— інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.


НАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ бІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

04.04.2022 с.Насташка
Про прийом дітей до 1-го класу в заклад у 2022/2023 навчальному році

На виконання статті 53 Конституції України, статей 12, 13 Закону України «Про освіту», статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» із змінами, Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 806 від 19.09.2018 р. та № 681 від 17.07.2019 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», з метою впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», забезпечення доступності здобуття загальної середньої освіти та організованого прийому дітей до 1-х класів в закладах загальної середньої освіти Рокитнянської селищної ради та відповідного наказу відділу освіти від 04.04.2022 №80

НАКАЗУЮ:

1. Здійснити організаційні заходи щодо зарахування дітей до 1-го класу на 2022/2023 навчальний рік, про що розмістити в закладі та на сайті закладу відповідне оголошення для інформування батьків та громадськості.

2. Визначити 27 травня 2022 року останнім днем подачі заяв про зарахування дітей до 1-го класу на 2022/2023 навчальний рік.

3. Заборонити зараховувати дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти.

4. Оприлюднити на інформаційному стенді та на сайті закладу освіти інформацію про закріплену територію обслуговування для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття освіти у найбільш доступному та наближеному до місця проживання закладі освіти.

5. Сформувати попередній реєстр майбутніх першокласників на основі аналізу отриманих списків дітей з території обслуговування.

6. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьків майбутніх першокласників та розмістити відповідні оголошення в закладі та на вебсайті щодо процедури зарахування дітей до 1-х класів, відповідальності за повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу.

7. Зарахувати усіх дітей у відповідності до кількість поданих заяв та видати наказ про попереднє зарахування (без реєстрації в алфавітній книзі), список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднити виключно в закладі освіти до 01.06.2022.

8. Видати наказ про зарахування учнів до 1-х класів 2022/2023 навчального року із внесенням їх персональних даних до алфавітної книги закладу освіти та електронного реєстру до 01.09.2022.

9. Вчителю 1 класу упродовж травня-червня 2022 року провести моніторинг стану організації прийому та зарахування дітей до 1 класу в закладі.

10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО І. Лук'янецьВІДДІЛ ОСВІТИ

РОКИТНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Н А К А З

05.04.2022 смт Рокитне № 81

Про деякі питання організації здобуття

загальної середньої освіти та завершення 2021/2022 навчального року

Відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», наказу Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 р. № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630, з метою створення належних умов у закладах загальної середньої освіти Рокитнянської селищної ради та з метою забезпечення державних гарантій здобувачам загальної середньої освіти,

НАКАЗУЮ:

1. Забезпечити здобуття загальної середньої освіти для здобувачів освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною для них.

2. Спеціалісту І категорії відділу освіти (О. Сатиренко) забезпечити подання додаткових замовлень щодо документів про базову середню освіту (9 та 11 класів) здобувачів освіти, які вимушені були змінити місце проживання та завершують навчальний рік у закладі освіти Рокитнянської селищної ради.

3. Керівникам закладів загальної середньої освіти:

3.1. організувати зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) і проживають (перебувають в Україні чи за її межами (далі-здобувачі освіти), до закладів освіти за заявою (її сканованою копією чи фотокопією), що подається до закладу освіти одним з батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем здобувача освіти або повнолітнім здобувачем освіти нарочно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв»язку чи у будь-який інший спосіб (за вибором заявника);

3.2. завершити 2021/2022 навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти;

3.3. забезпечити виконання освітніх програм, навчальних програм та навчального плану за рахунок ущільнення навчального матеріалу, організації самостійної навчальної діяльності учнів, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання тощо та внести відповідні зміни до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти для забезпечення якісного виконання програм без урахування показників з кількості днів;

3.4. при здійсненні оцінювання за ІІ семестр зараховувати всі оцінки, які отримав учень (учениця) упродовж цього семестру незалежно від місця навчання.

3.5. завершити оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів, особових справ, документів про освіту

до закінчення навчального року.

3.6. здійснювати переведення учнів закладу загальної середньої освіти до наступного класу на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання знань учнів (крім перших-других класів) згідно з рішенням педагогічної ради закладу загальної середньої освіти, яке оприлюднити на офіційному стенді закладу загальної середньої освіти

упродовж п’яти робочих днів

4. Відповідальність за оформлення документів про освіту та вірогідність балів, виставлених в класних журналах, книгах обліку документів про освіту, додатках до відповідних документів про освіту покласти персонально на керівників закладів загальної середньої освіти.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти Ю. Довженко.

Начальник відділу освіти Людмила СОБОЛІВСЬКА

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
м. Київ
ВІД 01 КВІТНЯ 2022 Р.
№ 290

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Учора, 1 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ про затвердження Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, розроблені командою МОН разом із керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних військових адміністрацій.

У межах автономії рекомендовано закладам загальної середньої освіти:

самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;

забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультацій із використанням технологій дистанційного навчання.

Крім того, Сергій Шкарлет попросив керівників закладів та вчителів звернути особливу увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього розроблено відповідні матеріали, а також працює Телеграм-канал «Підтримай дитину», заснований педагогами та дитячими психологами, які продовжують створювати прості рекомендації, як підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів.

Щодо підсумкового оцінювання

Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватись у разі потреби з використанням технологій дистанційного навчання, а складання ДПА цього року скасовано.

Також в умовах воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів і дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема, в установленому порядку перевести їх на наступний рік навчання, видати свідоцтва досягнень або табелі навчальних досягнень, а також документи про здобуття освіти.

Свідоцтво може видати школа за місцем постійного чи тимчасового проживання, зокрема й приватні заклади освіти, у випадку, якщо дитину зараховано до нової школи. Усі діти, які навчаються зараз не у своїх школах, а також перебувають за кордоном та продовжують навчатися у дистанційному форматі, отримають документ про завершення навчального року. Незалежно від форми навчання (онлайн, офлайн, змішане), результати будуть зараховані.

Нагадаємо, МОН спільно з обласними військовими адміністраціями ініціює створення мережі освітніх хабів.ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ І КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

wym-1648795082986ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
м. Київ
ВІД 29 БЕРЕЗНЯ 2022 Р.
№ 1/3725-22

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

wym-1648794767422НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
м. Київ
ВІД 28 БЕРЕЗНЯ 2022 Р.
№ 274

ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

wym-1648794699900НАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ бІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

30.04.2021
с.Насташка
Про відновлення
освітнього процесу у
закладі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протоколу № 16 засідання комісії Рокитнянської селищної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30.04.2021 з метою попередження можливого поширення інфекції серед контактних осіб та відповідного наказу відділу освіти від 30.04.2021 №97

НАКАЗУЮ:

1. Відновити освітній процес з 05.05.2021 року у звичному режимі.

2. Довести дану інформацію до відома класних керівників, вчителів, батьків.

3. Розмістити на сайті закладу освіти інформацію про відновлення освітнього процесу.

4. Тримати на особливому контролі дотримання посилених протиепідемічних заходів у закладах з метою уникнення значного поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО Ю. МожнякНАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

19.04.2021
с.Насташка
Про тимчасовий перехід закладу на дистанційне навчання

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протоколу № 12 засідання комісії Рокитнянської селищної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 19.04.2021 з метою попередження можливого поширення інфекції серед контактних осіб та відповідного наказу відділу освіти від 19.04.2021№86

НАКАЗУЮ:

1. Організувати освітній процес у закладі для учнів 1-11 класів з використанням дистанційних технологій з 19.04.2021 – 23.04.2021.

2. При організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання забезпечити контроль виконання навчальних планів, дотримання розкладів навчальних занять.

3. Довести дану інформацію до відома класних керівників, вчителів, батьків.

4. Розмістити на сайті закладу освіти інформацію про призупинення освітнього процесу та інформацію про запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.

5. Здійснювати координацію та контроль за виконанням педагогічними працівниками освітніх програм та навчальних планів.

6. Забезпечити безперервність та контроль за дистанційним освітнім процесом та його якістю.

7. Тримати на особливому контролі дотримання посилених протиепідемічних заходів у закладах з метою уникнення значного поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО Ю. МожнякНАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

09.04.2020

с.Насташка

Про відновлення освітнього процесу у закладі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протоколу № 10 засідання комісії Рокитнянської селищної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 09.04.2021 з метою попередження можливого поширення інфекції серед контактних осіб та відповідного наказу відділу освіти від 09.04.2021 №83

НАКАЗУЮ:

1. Відновити освітній процес для учнів 1-4 класів за очною формою з 12.04.2021.

2. Продовжити навчання з використанням дистанційних технологій для учнів 5-11 класів з 12.04.2021 до 16.04.2021.

3. Довести дану інформацію до відома класних керівників, вчителів, вихователів, батьків.

4. Розмістити на сайті закладу організацію освітнього процесу та інформацію про запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.

5. Здійснювати координацію та контроль за виконанням педагогічними працівниками освітніх програм та навчальних планів.

6. Забезпечити безперервність та контроль за освітнім процесом та його якістю.

7. Тримати на особливому контролі дотримання посилених протиепідемічних заходів у закладах з метою уникнення значного поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО Ю. МожнякНАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

02.04.2021

с.Насташка

Про тимчасовий перехід на дистанційне навчання

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протоколу № 9 засідання комісії Рокитнянської селищної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 02.04.2021 з метою попередження можливого поширення інфекції серед контактних осіб та відповідного наказу відділу освіти від 02.04.2021 №80

НАКАЗУЮ:

1. Організувати освітній процес у закладі з використанням дистанційних технологій з 05.04.2021 – 09.04.2021.

2. При організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання забезпечити контроль виконання навчальних планів, дотримання розкладів навчальних занять.

Протягом дистанційного навчання.

3. Заборонити проведення будь-яких спортивно-масових заходів та зібрань.

4. Довести дану інформацію до відома батьків та учнів.

Класні керівники. Протягом дистанційного навчання.

5. Розмістити на сайті закладу освіти інформацію про призупинення освітнього процесу та інформацію про запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.

Корчак Н.Ф. До 05.04.2021.

6. Здійснювати координацію, безперервність та контроль за виконанням педагогічними працівниками освітніх програм та навчальних планів.

Корчак Н.Ф. Протягом дистанційного навчання.

7. Тримати на особливому контролі дотримання посилених протиепідемічних заходів у закладі з метою уникнення значного поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

Корчак В.О. Постійно на період карантину.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО Ю. МожнякНАСТАШІВСЬКИЙ

ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Рокитнянської СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Київської області

НАКАЗ

22.03.2020
с.Насташка
Про тимчасовий перехід
на дистанційне
навчання

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протоколу № 6 засідання комісії Рокитнянської селищної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 19.03.2021 з метою попередження можливого поширення інфекції серед контактних осіб та відповідного наказу відділу освіти від 22.03.2021 №74

НАКАЗУЮ:

1. Організувати освітній процес у закладі з використанням дистанційних технологій з 22.03.2021 – 04.04.2021.

2. При організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання забезпечити контроль виконання навчальних планів, дотримання розкладів навчальних занять.

Протягом дистанційного навчання.

3. Заборонити проведення будь-яких спортивно-масових заходів та зібрань.

4. Довести дану інформацію до відома батьків та учнів.

Класні керівники. Протягом дистанційного навчання.

5. Розмістити на сайті закладу освіти інформацію про призупинення освітнього процесу та інформацію про запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.

Корчак Н.Ф. До 22.03.2021.

6. Здійснювати координацію, безперервність та контроль за виконанням педагогічними працівниками освітніх програм та навчальних планів.

Корчак Н.Ф. Протягом дистанційного навчання.

7. Тримати на особливому контролі дотримання посилених протиепідемічних заходів у закладі з метою уникнення значного поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

Корчак В.О. Постійно на період карантину.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО Ю. МожнякМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-93 від 22 лютого 2021 року

Керівникам закладів вищої, фаховоїпередвищої освіти

Про виконання постанови КМУвід 17 лютого 2021 року № 104у закладах вищої, фаховоїпередвищої освіти

Шановні колеги!

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 104 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», режим надзвичайної ситуації продовжено до 30 квітня 2021 року.

Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на окремій території регіону поновлюється встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

З 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема:

 • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
 • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, наукових, освітніх та інших заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі (з деякими виключеннями, зазначеними у постанові, та за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом здоров'я учасників);
 • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності лядачів (відвідувачів).

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій посилених обмежувальних протиепідемічних заходів, окрім тих, що визначено для «жовтого» рівня.

На території регіонів, на яких буде установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до вищезазначених обмежувальних протиепідемічних заходів в сфері освіти, забороняється відвідування закладів освіти всіх форм власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

З метою ефективної та безпечної організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році, швидкого реагування на зміни епідемічної ситуації та на підставі статті 34 Закону України «Про вищу освіту» та статті 35 Закону України «Про фахову передвищу освіту» щодо повноважень керівників відповідних закладів освіти рекомендуємо закладам вищої, фахової передвищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу, віддаючи перевагу змішаній формі навчання. При організації освітнього процесу необхідно враховувати рівень епідемічної небезпеки, встановлений в регіоні, чинні норми щодо карантинних обмежень, рекомендації щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти та гуртожитків (постанови Головного державного санітарного лікаря України від 04 серпня 2020 року № 48 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Звертаємо увагу, що проведення очних лекцій у великих групах (потоках) студентів можна вважати масовим освітнім заходом, тому наповненість аудиторій має становити не більше 50 відсотків місць у кожній аудиторії.

У випадку переходу на очне навчання рекомендуємо надати можливість здобувачам, які перебувають на самоізоляції, виконувати індивідуальний навчальний план з використанням дистанційних технологій.

З повагоюзаступник Міністра з питаньз європейської інтеграції Андрій ВітренкоУ МОН опублікували відповіді на запитання щодо виставлення результатів оцінювання учнів та особливостей заповнення класного журналу для 1-4 класів НУШ.

У листі повідомляється, що учителям не потрібно виокремлювати спеціальні колонки для підсумкового оцінювання («І семестр» і «II семестр») та окремих видів перевірок («Тема», «Зошит» тощо).

До того ж у МОН нагадали вимоги щодо запису у журнал домашнього завдання для вчителів НУШ:

у 1 класі домашня робота не задається і в журнал не записується;

у 2 класі домашнє завдання для школярів необов'язкове, проте у журналі можуть зазначатися пошуково-дослідницькі та творчі завдання;

у 3-4 класах домашні завдання, у разі їх надання, мають обов'язково фіксуватися в журналі.МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.10.2020

м. Київ

N 1262

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20 листопада 2020 р. за N 1153/35436

Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту

Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 12 Закону України "Про освіту", частини п'ятої статті 17, частини першої статті 47 Закону України "Про повну загальну середню освіту", частини першої статті 20 Закону України "Про фахову передвищу освіту", підпункту 761 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, пунктів 4, 5 розділу I, пунктів 1, 2 розділу II Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року N 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за N 8/32979 (далі - Порядок атестації), наказу Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року N 945 "Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2019 року за N 850/33821,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Перелік навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);

2) Перелік навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);

3) Перелік навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

2. Установити, що в 2020/2021 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які:

1) завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі;

2) завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) (далі - повної загальної середньої освіти), проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за N 118/29986 (крім випадків, зазначених у пунктах 6 - 11, 13 - 16, 18 розділу II Порядку атестації);

3) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та зазначені у пунктах 6 - 11, 13 - 16, 18 розділу II Порядку атестації, проводиться у закладі освіти в письмовій формі;

4) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, з мови національних меншин чи корінних народів (за заявою одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради) проводиться в закладі освіти в письмовій формі;

5) бажають скористатися правом повторного складання державної підсумкової атестації з української мови, та/або математики, та/або історії України, що передбачено пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року N 1369 "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за N 8/32979, проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за N 118/29986.

3. Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т. в. о. Міністра

С. Шкарлет

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Генеральний директор
директорату шкільної освіти

А. Осмоловський

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Генеральний директор
директорату шкільної освіти

А. Осмоловський

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти**).

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).

5. Мова національної меншини чи корінного народу****.

____________
* Відповідно до освітньої програми закладу освіти.

** Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

*** Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет "Природничі науки", можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

**** Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

Генеральний директор
директорату шкільної освіти

А. Осмоловський

Т. в. о. генерального директора
директорату вищої освіти та
освіти дорослих

І. Балуба

Т. в. о. генерального директора
директорату професійної освіти

В. КарбишеваСьогодні, 16 жовтня 2020 року, набуває чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

“Ми розуміємо, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання. Діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

 • організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;
 • під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;
 • заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;
 • для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо;
 • організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

Нагадаємо, Уряд рекомендував закладам загальної середньої освіти встановити канікули з 15 до 30 жовтня, а у наступний період передбачити можливий перехід на дистанційне і змішане навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації.Карантин продовжено до 22 травняМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-213 від 16 квітня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій

Керівникам закладів загальної середньої освіти

Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року

Шановні колеги!

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) Міністерство освіти і науки України (далі - МОН) надає роз'яснення щодо забезпечення підсумкового оцінювання учнів та організованого завершення навчального року.

Щодо здійснення заходів, спрямованих на організоване завершення навчального року

У межах академічної автономії, відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» питання організації освітнього процесу, виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішніми питаннями кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

З огляду на варіативність організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання, МОН рекомендує закладам загальної середньої освіти:

 • організувати освітній процес в умовах дистанційного навчання, у тому числі планування кількості та обсягу завдань та контрольних заходів, з урахуванням принципу здоров'язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів;
 • забезпечити всім учням доступ до навчальних матеріалів та завдань шляхом використання різних засобів обміну інформацією;
 • організувати проведення окремих дистанційних консультацій для учнів, які хворіють або перебувають у режимі самоізоляції;
 • укласти графік дистанційних перевірочних робіт та усних опитувань з метою недопущення перевантаження учнів і раціонального використання часу;
 • провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий семестр;
 • завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти на початку навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів;
 • завершити оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів, після прийняття Урядом рішення щодо послаблення карантинних обмежень;
 • мінімізувати кількість звітної документації з питань організації дистанційного навчання учнів, яку мають подавати вчителі;
 • організувати на початку 2020-2021 навчального року в 2-11-х класах проведення вхідного оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень учнів за попередній рік та планування подальшої роботи із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно;
 • передбачити під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік суттєве збільшення навчального часу на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у 2019/2020 навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори.

Привертаємо увагу до того, що оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендуємо розробити і затвердити графіки видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.

Учням 1-8, 10 класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, доречно надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, з подальшим врученням оригіналу документа у вересні 2020-2021 навчального року.

Щодо організації оцінювання в умовах дистанційного навчання

Оцінювання є невід'ємною частиною процесу навчання, дистанційне навчання не є винятком.

Для учнів 1-2-х та 3-х пілотних класів початкової школи застосовується формувальне та підсумкове оцінювання. Для учнів 3-4-х класів початкової школи, базової та профільної школи - поточне, формувальне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.

Оцінювання результатів навчальної діяльності може здійснюватись у синхронному або асинхронному режимі.

Синхронний режим дозволяє забезпечити більш об'єктивне оцінювання, проте вимагає відповідного технічного забезпечення у вчителя та всіх учнів.

Залишається ризик технічних збоїв під час виконання окремими учнями завдання, тому слід застосовувати індивідуальний підхід та передбачити можливість повторного виконання тесту (контрольної, самостійної роботи тощо).

У синхронному режимі учні можуть:

 • виконувати тести на платформах Googleclassroom, Naurok, Moodle тощо за вибором вчителя та з урахуванням можливостей учня;
 • виконувати письмові роботи, у тому числі диктанти, із використанням відеоінструментів Skype, Zoom тощо;
 • брати участь в усних формах контролю (усний переказ, читання напам'ять вірша та прозових текстів, презентація та захист проєктів тощо) із використанням відеоінструментів Skype, Zoom індивідуально або в групах;
 • брати участь в онлайн-семінарах та онлайн-форумах із використанням відеоінструментів Skype, Zoom або в чатах на платформах дистанційного навчання (наприклад, Moodle) у закритих групах Facebook та ін.;
 • виконувати інші завдання, які пропонує вчитель.

Асинхронний режим є більш гнучким у застосуванні, оскільки учні можуть виконувати завдання у зручний час, проте менш об'єктивним. Для зменшення ризиків необ'єктивного оцінювання рекомендовано налаштувати опцію проходження тесту один раз та обмежити час на виконання завдання, встановити термін для здачі тесту (контрольної, практичної або самостійної роботи тощо), повідомляти результати (у разі неавтоматизованої перевірки робіт) індивідуально після здачі робіт всіма учнями. За необхідності учитель може провести додаткове усне опитування учнів за допомогою одного із засобів телефонного або відеозв'язку.

В асинхронному режимі учні можуть:

 • виконувати завдання на одній з платформ (Googleclassroom, Naurok, Moodle та ін. за вибором вчителя);
 • виконувати письмові роботи у текстових редакторах (Word та ін.) або у зошитах та надсилати вчителю файли з виконаними завданнями електронною поштою, в один із месенджерів (Viber, WhatsApp, Facebook тощо) або іншими засобами поштового зв'язку (за відсутністю технічних засобів навчання або доступу до мережі Інтернет);
 • писати диктанти з використанням аудіо або відеозаписів, створених та надісланих вчителем;
 • знімати на відео або записувати аудіо усних відповідей та надсилати файли вчителю засобами електронного зв'язку;
 • виконувати інші завдання, запропоновані учителем.

Результати оцінювання навчальних досягнень рекомендовано повідомляти учням у такі способи: фіксувати в електронному щоденнику (за наявності), надсилати в індивідуальному порядку шляхом використання одного із засобів зв'язку (електронної пошти, смс-повідомлення, повідомлення в одному з месенджерів, повідомлення по телефону тощо). Оприлюднення списку оцінок для всього класу є неприпустимим.

Про способи оцінювання та канал зв'язку, який буде використовуватись учителем і учнями одного класу, необхідно повідомити учнів та їх батьків заздалегідь або оприлюднити цю інформацію на сайті закладу освіти. Важливо оптимізувати та мінімізувати кількість каналів зв'язку та платформ дистанційного навчання, які застосовуються вчителями для зв'язку з учнями.

Поточне та формувальне оцінювання

Основною метою оцінювання учнів в умовах дистанційного навчання є не перевірка і контроль, а забезпечення зворотного зв'язку вчителя з учнями. Тому в організації щоденного освітнього процесу варто надавати пріоритет не поточному, а формувальному оцінюванню, яке передбачає надання учням підтримки, коригування засобів та методів навчання у випадку виявлення їх неефективності. Результати виконаних учнями самостійних робіт мають використовуватися для відзначення їх успіхів, аналізу помилок, планування подальшої роботи з опанування навчального матеріалу в умовах дистанційного навчання.

Поточне оцінювання вчителі можуть здійснювати в усній і письмовій формах, застосовуючи такі його види: тестування, практичні, контрольні, діагностичні роботи, дослідницькі та творчі проєкти, есе, усні співбесіди та опитування тощо. Кількість робіт, які підлягають поточному оцінюванню та передбачають фіксацію оцінки у класному журналі, під час дистанційного навчання варто оптимізувати з метою уникнення перевантаження учнів.

Якщо вчитель застосовує одну з платформ для дистанційного навчання (Googleclassroom, Naurok, Moodle тощо), він може налаштувати опцію переходу учня до наступної теми за умови виконання перевірочного завдання за вивчену тему. Це дозволить зменшити навантаження на вчителя, пов'язане з «ручною» перевіркою завдань, а учню - здійснювати самооцінювання успішності оволодіння навчальним матеріалом.

Більш традиційний підхід передбачає передачу виконаних письмових робіт (зроблених на комп'ютері або сфотографованих) через електронну пошту або платформу Googleclassroom, Moodle та інші, один із месенжерів (Viber, Facebook, WhatsApp тощо).

Усні завдання можуть бути оцінені учителем безпосередньо через Skype, Zoom або будь-який месенджер, що забезпечує відеозв'язок у синхронному режимі або перевірені опосередкованим способом через відео або аудіо файли, надіслані учнями на пошту вчителя.

За відсутності засобів Інтернет-зв'язку, зворотній зв'язок з учнями вчитель може підтримувати в телефонному режимі, а виконані завдання отримувати поштою.

Учитель може організувати самооцінювання учнями успішності своєї роботи, надіславши їм ключі для самоперевірки (після виконання роботи), критерії оцінювання та самооцінювання творчих робіт тощо.

Підсумкове оцінювання

Під час організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання в умовах карантину підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх здобувачів освіти, незалежно від форми, за якою вони здобувають освіту (очної (денної та вечірньої), заочної, дистанційної, мережевої, сімейної (домашньої), екстернатної, педагогічного патронажу).

Підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.

Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання всіма учнями рекомендовано запровадити гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт за ІІ семестр, загальна тривалість якого має становити не менше двох тижнів. Якщо передбачається пересилання завдань та результатів оцінювання хоча б одним учнем засобом поштового зв'язку (за відсутності Інтернету та/або технічних засобів навчання), бажано збільшити часовий період, відведений для проходження підсумкового оцінювання.

Рекомендовано попередньо надіслати учням графік проведення всіх видів оцінювання, у якому буде зазначатися:

 • форма та вид оцінювання з кожного навчального предмета;
 • необхідні для цього ресурси;
 • дата та тривалість проведення оцінювання (для синхронного режиму);
 • дата та час розміщення завдань, кінцевий термін та спосіб їх подання (для асинхронного режиму).

Учитель має отримати зворотній зв'язок від усіх учнів щодо ознайомлення з графіком та наявності технічної можливості виконати та надіслати завдання у зазначений термін. Якщо хтось з учнів не має можливості виконати завдання, передбачити для них інший спосіб проходження оцінювання та пересилання матеріалів.

Якщо оцінювання проводиться в синхронному режимі, рекомендовано передбачити додаткову можливість його проходження для учнів, які не мають технічних засобів навчання або постійного підключення до мережі Інтернет, а також для тих, у кого відбувся технічний збій під час проходження оцінювання.

Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які було проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.

Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінювання за перший та другий семестри навчального року.

Відповідно до наказу МОН від 30 березня 2020 року № 463, зареєстрованого Міністерством юстиції України 09 квітня 2020 року за № 333/34616, учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації (далі - ДПА). У відповідних документах про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Учні 11-х класів складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО) відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами, внесеними на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 480. У закладі освіти ДПА може складатися лише у випадках, передбачених законодавством. Документи про здобуття повної середньої освіти учні отримують після проходження ДПА.

Слід зазначити, що відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у разі відсутності результатів річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та/або державну підсумкову атестацію.

Оцінювання учнів 1-2 класів та 3-х пілотних класів НУШ

Для учнів 1-2-х класів, а також 3-х пілотних класів НУШ, застосовується формувальне та підсумкове (завершальне) оцінювання, яке здійснюється шляхом спостереження за поведінкою учнів в різних видах діяльності та відстеження динаміки успішності виконання ними навчальних завдань.

Навчальні та творчі роботи учнів систематизуються у портфоліо, яке використовується під час оцінювання для відстеження навчального поступу учнів. Спостереження ведеться учителем протягом року та фіксується у щоденниках спостережень або іншим способом, визначеним учителем.

В умовах дистанційного навчання під час карантину учитель може продовжувати застосовувати метод портфоліо: відслідковувати динаміку навчального поступу учнів за їх роботами, фотографії яких можуть надсилатися батьками.

Для учнів 2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ рекомендовано надсилати завдання для проведення діагностичних робіт, які виконуються учнями на роздрукованих бланках, у зошитах або на окремих аркушах. Результати виконаних робіт фотографуються та надсилаються вчителеві електронною поштою, одним із месенжерів (Viber, Facebook, WhatsApp тощо) або звичайною поштою. Діагностичні роботи можуть також створюватися вчителем та виконуватися учнями на одній з платформ дистанційного навчання (Googleclassroom, Naurok, Moodle та ін. за вибором вчителя).

Самооцінювання є невід'ємною складовою формувального оцінювання, тому до завдань, які надсилає вчитель дітям для виконання, бажано додавати завдання для самооцінювання за тією шкалою, яка вже знайома учням та застосовувалась раніше. Завдання, підготовлені вчителем за допомогою електронних засобів, можуть містити інструмент для самооцінювання учнів в ігровій формі, що сприятиме підвищенню мотивації учнів до їх виконання.

Завершальне підсумкове оцінювання у 1-2-х та 3-х пілотних класах НУШ здійснюється шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень. Для оцінювання динаміки особистісних досягнень учнів вчитель може скористатися своїми щоденниками спостережень, які велися до початку карантину та додатково залучити батьків до заповнення свідоцтва досягнень учнів. Якщо вчитель Чи залучатиме батьків до такої спільної роботи, бажано провести з ними консультацію (у синхронному або асинхронному режимі) щодо роз'яснення змісту кожного показника та його зовнішніх проявів або надіслати власні форми спостережень.

Форми щоденників спостережень, орієнтовні шкали для самооцінювання, бланки свідоцтв досягнень надано у таких документах:

 • наказ МОН від 20 серпня 2018 року № 924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»;
 • наказ МОН від 27 серпня 2019 року № 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу»;
 • лист МОН від 14 серпня 2019 року № 1/9-513 «Щодо методичних б рекомендацій для 3-х класів експериментальних закладів загальної середньої освіти».

Підсумкове оцінювання учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою

Підсумкове оцінювання учнів, які здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат) у 2019-2020 навчальному році здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання за процедурами, аналогічними до тих, що описані в цьому листі вище.

Учні 4-х та 9-х класів, які здобувають освіту за формами педагогічного патронажу, екстернату, сімейною (домашньою) формою, звільняються від ДПА та проходять лише річне оцінювання.

Учні 11-х класів, які здобувають освіту за формами педагогічного патронажу, сімейною (домашньою) формою, складають річне оцінювання з усіх навчальних предметів та ДПА у формі ЗНО на загальних підставах (окрім випадків, передбачених законодавством).

Особи, які проживають на неконтрольованій території або території населених пунктів на лінії зіткнення, та бажають в один рік екстерном пройти ДПА за рівень базової та профільної освіти, у 2019-2020 навчальному році звільнені від ДПА за рівень базової освіти, але проходять річне оцінювання за 9 клас у порядку, визначеному пунктом 10 розділу ІІ Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти (в редакції наказу МОН від 10 липня 2019 року № 955, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 серпня 2019 року за № 852/33823). Водночас такі особи складають річне оцінювання за 11 клас та проходять ДПА (в закладі освіти, якщо вони не реєструвалися для участі в ЗНО).

В умовах карантину, коли учні не можуть відвідувати заклади освіти, а також через закриття пунктів пропуску на адмінкордоні та лінії зіткнення, й річне оцінювання та ДПА (в закладі освіти) може проводитися з використанням технологій дистанційного навчання.

Окрім цього, учні 11 класів, які проживають на окупованій території, для вступу до закладів вищої освіти можуть звертатися до освітніх центрів, які працюватимуть на базі уповноважених закладів вищої освіти. Усього створено таких центрів, включаючи ті, що розташовані на території Луганської та Донецької областей.

Щодо зарахування учнів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти

Згідно зі статтею 9 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується, зокрема, шляхом зарахування до гімназії без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством.

Зарахування дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому, та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

Механізм зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти визначено Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (далі - Порядок зарахування), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016.

Привертаємо увагу до норм глави 3 та пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування, що передбачають дві моделі зарахування до 5 класу:

 • якщо заклад загальної середньої освіти забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір можливий на вільні місця лише у разі створення додаткового 5 класу;
 • якщо заклад загальної середньої освіти не забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір організовується та проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування.

Загальною умовою оголошення та проведення конкурсного відбору є обов'язкове перевищення кількості поданих заяв про зарахування до відповідного 5 класу порівняно із загальною кількістю вільних місць у ньому.

Принагідно інформуємо, що роз'яснення щодо особливостей подання в умовах карантину документів, необхідних для зарахування, було надано листом Міністерства освіти і науки України від 31 березня 2020 року № 1/9-182.

З повагою Т. в. о. Міністра Любомира МандзійМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-201 від 08 квітня 2020 року

Педагогічним працівникам і керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям

Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту»

Шановні колеги!

16 січня 2020 року Верховною Радою України прийнято новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», який набрав чинності 18 березня 2020 року.

За наведеними нижче посиланнями можна ознайомитися як із самим Законом, розміщеним на сайті Верховної Ради України, так і з ключовими новелами Закону - на офіційному вебсайті Міністерства:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20;

https://mon.gov.ua/ua/news/prijnyato-novij-zakon-pro-povnu-zagalnu-serednyu-osvitu-za-progolosuvali-450-nardepiv.

Варто пам'ятати, що відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і Гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності!

Тому, щоб не потрапляти в незрозумілі чи неприємні ситуації рекомендуємо почитати і знати прийняті Верховною Радою України закони, зокрема Закони України «Про освіту» і «Про повну загальну середню освіту».

Основні складні і важливі питання реалізації Закону України «Про освіту» були роз'яснені в листі Міністерства № 1/9-554 від 13.10.2017 р., з яким можна ознайомитися, розшукавши його в мережі Інтернет. Переважна більшість окреслених в листі питань залишаються актуальними і на сьогодні.

Враховуючи те, що Закон України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) містить багато новацій, передбачає суттєве реформування мережі закладів загальної середньої освіти, збільшує їхню автономію, містить відсильні норми, прикінцеві та перехідні положення, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надає такі роз'яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону. За потреби будуть надані додаткові роз'яснення та рекомендації.

І. Про логіку побудови і змісту Закону

Закон є спеціальним стосовно загального, базового Закону України «Про освіту», що був прийнятий Верховною Радою України у 2017 році та визначив загальні принципи, засади, інструменти та механізми функціонування всієї системи освіти, у тому числі системи загальної середньої освіти.

Закон України «Про освіту» є основою (фундаментом) для усіх інших спеціальних законів, і його норми є нормами прямої дії стосовно функціонування будь-якої системи освіти, у тому числі системи загальної середньої освіти, і не потребують ані дублювання, ані відсилання.

Згідно з правилами нормопроектувальної техніки одні і ті ж норми і положення не мають дублюватися в різних законах. Саме тому в усіх випадках, де можливо було уникати дублювання норм без втрати логіки, послідовності і цілісності викладу положень спеціального Закону, були прописані відповідні відсильні положення до Закону України «Про освіту» (наприклад, відповідно до частини третьої статті 3 Закону «державна політика та освітня діяльність у сфері загальної середньої освіти грунтуються на засадах та принципах, визначених Законом України «Про освіту»; «система та механізми забезпечення академічної доброчесності в закладах освіти формуються відповідно до Закону України «Про освіту» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом» (частина друга статті 43 Закону) тощо).

Отже, суспільні відносини, що складаються в системі загальної середньої освіти, регулюються як Законом України «Про повну загальну середню освіту», так і Законом України «Про освіту». Тому норми Закону України «Про освіту» в багатьох з випадках безпосередньо мають застосовуватися під час діяльності закладів загальної середньої освіти, їх органів управління, учасників освітнього процесу тощо, якщо тільки Закон України «Про повну загальну середню освіту» не врегулював відповідні суспільні відносини в інший спосіб. Варто знати, що при колізії (явній суперечності) норм базового Закону «Про освіту» і норм спеціального Закону «Про повну загальну середню освіту» пріоритет у правозастосуванні мають норми спеціального Закону.

ІІ. Людино- і дитиноцентризм в Законі (ціннісний аспект)

Як в Законі України «Про освіту», так і в Законі України «Про повну загальну середню освіту» достатньо багато уваги приділено питанням безпеки, добробуту, фізичного та психічного здоров'я дітей. Враховуючи це, засновникам, директорам і педагогічним працівникам шкіл варто знати, що:

1) у Законі вперше сформульоване визначення безпечного освітнього середовища, як сукупності умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди, зокрема внаслідок недотримання вимог санітарних, протипожежних та/або будівельних норм і правил, законодавства щодо кібербезпеки, захисту персональних даних, безпеки харчових продуктів та/або надання неякісних послуг з харчування, шляхом фізичного та/або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо), пропаганди та/або агітації, у тому числі з використанням кіберпростору, а також унеможливлюють вживання на території закладу освіти алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин (підпункт 1 пункту 1 статті 1 Закону);

2) відповідно до частини другої статті 10 Закону на кожному рівні повної загальної середньої освіти освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб;

3) згідно з частиною третьою статті 12 Закону кількість учнів у навчальних приміщеннях закладів освіти має відповідати вимогам санітарного законодавства та не може порушувати права учнів (педагогічних працівників) на належні, безпечні та здорові умови навчання (праці);

4) відповідальність за організацію харчування учнів у закладах освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів покладається на засновників та керівників відповідних закладів освіти (частина сьома статті 20 Закону). Організація харчування учнів має відбуватися з дотриманням вимог чинного законодавства;

5) відповідно до частини першої статті 21 Закону заклад освіти створює безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвитку учнів, а також формує у них гігієнічні навички та засади здорового способу життя;

6) одним з основних обов'язків керівника закладу загальної середньої освіти, що закріплені Законом, є обов'язок створювати в закладі загальної середньої освіти безпечне освітнє середовище, забезпечувати дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки (частина четверта статті 38 Закону).

При цьому, варто звернути увагу на те, що Закон України «Про освіту» (зі змінами від 18.12.2018 р.) містить багато норм, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти. Ці норми засновник (уповноважений ним орган чи уповноважена особа), адміністрація та педагогічні працівники школи мають знати і виконувати. Зокрема, відповідно до частини другої статті 25 Закону «Про освіту» саме засновник закладу освіти або уповноважена ним особа здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.

Отже, питання безпеки, добробуту та здоров'я дітей (як фізичного, так і психічного) має бути одним з пріоритетних в закладі освіти, адже у нездоровій атмосфері чи небезпечному освітньому середовищі складно забезпечити здобуття дітьми якісної освіти.

Закон також спонукає до формування в школі педагогіки партнерства, зобов'язуючи педагогічних працівників дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками. Результати міжнародного дослідження РІ5А чітко засвідчують і підтверджують, що високі результати навчання учнів мають країни, педагогічні працівники яких впровадили педагогіку партнерства («здорові стосунки співпраці») не лише між вчителями і учнями, вчителями і батьками учнів, а й між адміністрацією школи та вчителями і між самими вчителями.

В основі педагогіки партнерства лежить розуміння і визнання іншої особи (вчителя, батька, учня тощо) як рівноправного суб'єкта, поваги до особистості (у тому числі особистості учня/учениці), визнання її прав, визнання права на іншу думку і свободи її вираження тощо.

Тому створення в кожній школі здорового і безпечного освітнього середовища, здорової атмосфери на засадах рівності, доброчесності, недискримінації має бути передумовою високих результатів навчання учнів.

ІІІ. Щодо безоплатності здобуття повної загальної середньої освіти

Враховуючи наявні, на жаль, в Україні непоодинокі приклади дискримінації дітей/учнів і їхніх батьків за майновою ознакою (тобто, залежно від внесення чи невнесення систематичних «добровільних» внесків за зарахування до закладу освіти, за різні активності під час освітнього процесу, за навчання в комунальній школі за «платною» освітньою програмою тощо), Міністерством зазначене питання було детально роз'яснено ще в листі від 10 серпня 2018 року № 1/11-8477, який також можна знайти в мережі Інтернет і варто ще раз перечитати для уникнення непорозумінь.

Закон «Про повну загальну середню освіту» також містить положення, які спонукають до зміни суспільних відносин між учасниками освітнього процесу в напрямі ліквідації дискримінації за будь-якою ознакою, зокрема:

 • жоден учасник освітнього процесу не повинен зазнавати жодних форм дискримінації, зокрема мати будь-які обмеження в освітньому процесі або у праві брати участь у заходах, що проводяться в закладі освіти, у тому числі на підставі надання чи ненадання благодійної допомоги закладу освіти (частина четверта статті 7 Закону);
 • державні, комунальні заклади загальної середньої освіти не можуть надавати (повністю чи частково) платні освітні послуги для досягнення їх учнями результатів навчання (компетентностей), визначених державними стандартами (абзац другий частини п'ятої статті 59 Закону);
 • у державних і комунальних закладах освіти під час освітнього процесу, що забезпечує досягнення результатів навчання, передбачених освітньою програмою закладу освіти, не можуть проводитися платні заходи чи надаватися платні послуги (абзац третій частини п'ятої статті 59 Закону);
 • учні та їхні батьки можуть отримувати в закладі загальної середньої освіти платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах (абзац четвертий частини п'ятої статті 59 Закону).

Звертаємо увагу на те, що відповідно до частини третьої статті 78 Закону України «Про освіту» державні та комунальні заклади освіти мають право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновники відповідних закладів освіти мають право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, на сьогодні визначений постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 796. Крім того, відповідно до вимог частини другої статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов'язані забезпечувати на своїх вебсайтах (у разі їх відсутності - на вебсайтах своїх засновників) відкритий доступ до ряду інформації та документів, серед яких є і «перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати». Отже, державні і комунальні заклади освіти мають право надавати лише ті платні послуги, які визначені Урядом або затверджені їхніми засновниками, а перелік таких платних послуг в обов'язковому порядку має бути оприлюднений на вебсайті закладу освіти або вебсайті засновника такого закладу освіти.

IV. Щодо переведення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з безстрокових трудових договорів на строкові

1. Відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «набрання чинності цим Законом є підставою для (припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов'язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 цього Закону».

Отже, Закон передбачає не «звільнення» педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, а визначає механізм їх переведення з безстрокових трудових договорів на строкові на один рік, після закінчення строку дії яких можуть укладатися нові договори строком від 1 до 3 років відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 Закону (Закон не визначає кількість разів переукладення таких договорів). Педагогічний працівник, який отримує пенсію за віком, може бути звільнений до 1 липня 2020 року лише у випадку небажання продовжувати свою педагогічну діяльність на основі строкового трудового договору.

Зважаючи на практику застосування трудового законодавства, рекомендуємо повідомити працівника про його переведення на строковий трудовий договір не пізніше ніж за два місяці до дня видання наказу про його переведення (але не пізніше 30 квітня). Таке повідомлення може відбуватися у будь-який зручний і доступний спосіб, у тому числі шляхом надсилання на адресу педагогічного працівника рекомендованого листа з повідомленням про вручення. Наказ про переведення видається керівником закладу освіти виключно на підставі згоди працівника на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору. Така «згода» має бути надана шляхом написання педагогічним працівником відповідної письмової заяви, або шляхом підписання ним письмового строкового трудового договору (у разі, якщо керівник закладу освіти запропонував підписання такого договору), або в будь-який інший зручний спосіб, погоджений між педагогічним працівником і керівником закладу освіти. У разі ж не надання педагогічним працівником до 1 липня 2020 року відповідної письмової згоди на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору керівник закладу освіти має звільнити такого педагогічного працівника на підставі пункту 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України у зв'язку з відмовою продовжувати трудові відносини на умовах строкового трудового договору.

2. Відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 Закону педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років. Це означає, що при досягненні педагогічним працівником пенсійного віку та отримання ним пенсії за віком керівник закладу освіти має перевести такого працівника з безстрокового трудового договору на строковий відповідно до зазначеної вище процедури.

3. Відповідно до абзацу дев'ятого частини третьої статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» керівник закладу загальної середньої освіти має право укладати угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами відповідно до своєї компетенції. У разі використання керівником закладу освіти зазначеного права варто пам'ятати, що згідно з пунктом 3 частини першої статті 24 Кодексу законів про працю України контракт укладається виключно у письмовій формі.

Основні положення щодо змісту та порядку укладання контрактів визначені наразі Положенням про порядок укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників, затвердженим постановою Уряду від 19.03.1994 р. № 170, (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/170-94-%D0%BF) (далі - Положення), та у типовій формі контракту з працівником, затвердженій наказом Мінпраці від 15.04.1994 р. № 23 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0084-94).

Варто звернути увагу на те, що відповідно до статті 9 Кодексу законів про працю України умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

Також згідно з пунктом 5 Положення умови контракту, що погіршують становище працівника порівняно з чинним законодавством, угодами колективним договором, вважаються недійсними.

Додатково акцентуємо увагу на тому, що відповідно до підпункту 9 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «після набрання чинності цим Законом розмір заробітної плати педагогічних працівників не може зменшитися, якщо ці працівники продовжують обіймати відповідні посади, виконувати відповідні обов'язки та зберігають відповідну кваліфікаційну категорію». Крім того, згідно з частиною третьою статті 24 Закону педагогічна діяльність вчителя може включати також «інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією. За інші види педагогічної діяльності законодавством, засновником та/або закладом освіти можуть встановлюватися доплати. Також відповідно до пункту 13 Положення у контракті може бути передбачено додаткові пільги, гарантії та компенсації, не встановлені чинним законодавством, за рахунок коштів роботодавця.

Згідно з пунктом 19 Положення контрактом може бути встановлено додаткові гарантії працівникові на випадок дострокового припинення контракту з незалежних від працівника причин.

4. Відповідно до статті 241¹ Кодексу законів про працю України строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день.

V. Щодо укладення контрактів з директорами закладів загальної середньої освіти

1. Ще Законом України «Про освіту» (частина друга статті 25) було визначено, що засновник закладу освіти або уповноважена ним особа «укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти», а також «розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти». Ця норма є загальною для всіх засновників усіх закладів освіти, якщо інше не зазначено в спеціальному законі. Таким чином, з 28 вересня 2017 року з УСІМА новими керівниками УСІХ закладів освіти всіх рівнів засновники мали вже укладати контракти.

Питання щодо укладання строкових трудових угод (контрактів) з керівниками закладів освіти, з якими були укладені безстрокові трудові угоди до набрання чинності Законом України «Про освіту», вирішувалося в кожному випадку окремо між засновником і керівником закладу освіти відповідно до законодавства.

2. Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. До 1 липня 2020 року засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти або уповноважені ними органи зобов'язані припинити безстрокові трудові договори з керівниками таких закладів та одночасно укласти з ними (за їх згодою) трудові договори строком на шість років (з керівниками, які отримують пенсію за віком, - на один рік) без проведення конкурсу. У разі їх незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору - звільнити їх згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після завершення строку трудового договору такі особи мають право обиратися на посаду керівника того самого закладу освіти на ще один строк відповідно до статті 39 цього Закону». З особою, яка отримує пенсію за віком, але стала переможцем конкурсу, контракт укладається строком на шість років (або на два роки, якщо ця особа обійматиме посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше). Досягнення пенсійного віку керівником закладу освіти, з яким укладено контракт на визначений строк, не є підставою дострокового припинення строку дії контракту.

Всі інші питання щодо процедури переведення на контракт викладено вище.

Щодо змісту контрактів з директорами закладів загальної середньої освіти

Крім тих питань, що окреслені вище, варто звернути увагу на те, що відповідно до статті 39 Закону додатковими підставами для дострокового звільнення керівника закладу загальної середньої освіти, які повинні бути передбачені у трудовому договорі, є:

 • порушення вимог цього Закону щодо мови освітнього процесу;
 • порушення вимог статей 30 і 31 Закону України «Про освіту»;
 • порушення прав учнів чи працівників, встановлене рішенням суду, яке набрало законної сили;
 • систематичне неналежне виконання інших обов'язків керівника, визначених цим Законом;
 • неусунення у визначений строк порушень вимог законодавства, виявлених під час інституційного аудиту чи позапланового заходу державного нагляду (контролю).

У цьому контексті варто також звернути увагу на те, що Законом внесені зміни і до Закону України «Про освіту», зокрема, частина третя статті 31 Закону України «Про освіту», що визначає особливості відносин між закладами освіти та політичними партіями (об'єднаннями), викладена в новій редакції і містить перелік заборон, дотримання яких варто забезпечувати у будь-якому закладі освіти.

4. Відповідно до частини першої статті 38 Закону «керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка ... пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до цього Закону». Це положення Закону застосовується до тих осіб, які претендують на зайняття вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти після набрання чинності цим Законом. При цьому Закон не дає будь-яких переваг особам, які обіймали посаду керівника закладу освіти до набрання чинності Законом і наразі продовжують обіймати зазначену посаду. Після завершення строку дії контракту такі особи беруть участь у конкурсному відборі на загальних засадах. Згідно з абзацом першим частини дванадцятої статті 39 Закону після закінчення строку, на який укладено строковий трудовий договір, трудові відносини припиняються та не можуть бути продовжені на невизначений строк. Таким чином, будь-які форми «переукладення» строкових трудових договорів без проходження конкурсного відбору Законом заборонені.

Засновникам закладів освіти слід звернути увагу на те, що конкурсний відбір потрібно організовувати відповідно до вимог статті 39 Закону, в якій доволі детально виписана нова процедура. Зокрема, варто звернути увагу на формування складу конкурсних комісій, що мають складатися з представників трьох сторін - засновника (як правило, це місцеві ради різних рівнів), держави (в особі представників місцевої державної адміністрації або Державної служби якості освіти України - державних службовців) та представників інститутів громадянського суспільства. Всі три сторони входять до складу конкурсної комісії на паритетних засадах, що означає однакову (рівну) кількість представників від кожної сторони. Мінімальна кількість представників від кожної сторони - 2 особи, а максимальна - 5 осіб. Загальний склад конкурсних комісій - від б до 15 осіб.

5. Згідно з підпунктом 4 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону з дня набрання чинності цим Законом положення абзацу третього частини дванадцятої статті 39 цього Закону застосовується до посад, що стали вакантними в установленому законодавством про працю порядку.

Відповідно до положення абзацу третього частини дванадцятої статті 39 цього Закону особа не може бути керівником одного і того ж закладу загальної середньої освіти більше ніж два строки підряд (крім тих, що розташовані в населених пунктах з одним закладом загальної середньої освіти).

Отже, особа, яка обіймала посаду керівника закладу освіти на день набрання чинності цим Законом, після завершення строку дії чинного контракту має право обіймати посаду керівника цього ж закладу освіти ще два строки підряд у разі визнання її переможцем конкурсів. Крім того, в населених пунктах з одним закладом загальної середньої освіти кількість строків перебування на посаді не обмежена. Проте за будь-яких умов після завершення кожного строку перебування на посаді керівника закладу загальної середньої освіти має відбуватися новий конкурс на зайняття відповідної посади.

Крім того, варто мати на увазі, що для врахування особливостей і специфіки функціонування кожного закладу освіти чи регіону, кожен засновник має затвердити своє положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, в якому, зокрема, прописати вимоги до членів конкурсної комісії та порядок її формування.

6. Відповідно до абзацу другого частини дванадцятої статті 39 Закону з особою, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше, укладається трудовий договір строком на два роки. Після закінчення строку дії такого строкового трудового договору та за умови належного його виконання сторони мають право продовжити строк дії відповідного строкового трудового договору ще на чотири роки без проведення конкурсу, адже згідно з абзацом третім частини дванадцятої цієї статті до першого шестирічного строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника закладу загальної середньої освіти, призначеного вперше. Під словом «вперше» розуміється призначення на посаду керівника закладу загальної середньої освіти особи, яка не обіймала раніше аналогічної посади в жодному закладі загальної середньої освіти.

VI. Щодо мережі закладів загальної середньої освіти

Засновникам і керівникам закладів загальної середньої освіти у подальшій діяльності щодо формування мережі та забезпечення функціонування відповідних закладів потрібно враховувати таке:

1) у Законі не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-II», «І-III ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей». Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 35 Закону заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність (це означає, що якщо, наприклад, заклад освіти здійснює свою освітню діяльність на першому і другому рівнях повної загальної середньої освіти, то він має називатися «гімназією», якщо на другому і третьому - «ліцеєм»);

2) не всі положення Закону набрали чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 18 березня 2020 року. Так, зокрема, з 1 вересня 2024 року набирають чинності такі вимоги Закону:

 • кількість учнів у з класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити більше 24 учнів, які здобувають початкову освіту (абзац другий частини другої статті 12). До 1 вересня 2024 року наповнюваність у класі не може перевищувати 30 осіб (підпункт 11 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону);
 • початкова школа має функціонувати як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії (абзац п'ятий частини першої статті 35);
 • гімназія та ліцей мають функціонувати як окремі юридичні особи (абзац шостий частини першої статті 35);
 • для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів (абзац восьмий частини першої статті 32);

3) як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти (абзац сьомий частини першої статті 35). Ця норма набирає чинності одночасно з набранням чинності всім Законом, проте вона не змушує засновників закладів освіти приймати наразі якісь спеціальні рішення щодо функціонування ліцеїв. Це положення Закону визначає вектор у питанні формування мережі ліцеїв: ліцей з можливістю здобуття в ньому базової середньої освіти - це скоріше виключення, аніж правило. Крім того, Закон передбачає затвердження Кабінетом Міністрів України окремого положення про ліцей;

4) одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти можуть здійснювати свою освітню діяльність лише заклади загальної середньої освіти, особливості освітньої діяльності яких визначені міжнародними договорами України, приватні та корпоративні заклади освіти (абзац дев'ятий частини першої статті 35), а також мистецький і спортивний ліцеї (частина п'ята статті 35);

5) у прикінцевих та перехідних положеннях Закону передбачені зміни до Закону України «Про освіту», зокрема до частини другої статті 13, відповідно до яких опорні заклади освіти мають забезпечувати на належному рівні здобуття виключно початкової та базової середньої освіти. У контексті положення абзацу шостого частини першої статті 35 Закону, згідно з яким «гімназія та ліцей мають функціонувати як окремі юридичні особи», який набирає чинності з 1 вересня 2024 року, опорні школи мають не пізніше 1 вересня 2024 року припинити забезпечувати здобуття профільної середньої освіти;

6) відповідно до статті 32 Закону:

 • мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства;
 • рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради;
 • рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські ради (міст з населенням більше 50 тисяч);
 • ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 • у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов'язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти;
 • реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника.

Отже, Закон не передбачає можливості подальшого функціонування шкіл «I-III ступенів», крім закладів загальної середньої освіти, особливості освітньої діяльності яких визначені міжнародними договорами України, а також приватних, корпоративних закладів освіти та закладів спеціалізованої освіти - мистецьких і спортивних ліцеїв (Закон не передбачає функціонування початкових шкіл у складі військових і наукових ліцеїв).

Тобто, починаючи з дня набрання чинності Законом, сільські, селищні, районні, міські (міст з населенням менше 50 тисяч) ради не мають права створювати нові комунальні ліцеї. Такі комунальні ліцеї можуть утворюватися обласними, міськими радами (міст з населенням більше 50 тисяч), а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим. Проте, якщо ліцей (заклад загальної середньої освіти III, II-III чи І-IIІ ступенів) було утворено сільською, селищною, районною, міською радою (міста з населенням менше 50 тисяч) до набрання чинності цим Законом, відповідна рада має забезпечити функціонування такого ліцею, але не більше ніж до 1 вересня 2024 року. Втрата права «утворювати» не означає втрату права залишатися засновником таких закладів до І вересня 2024 року, коли набере чинності абзац шостий частини першої статті 35 Закону, згідно з яким «гімназія та ліцей мають функціонувати як окремі юридичні особи». У засновника закладу освіти залишається загальне право, передбачене абзацом першим частини першої статті 32 Закону, щодо прийняття рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти. Крім того, засновник має передбачений цією ж статтею 32 Закону обов'язок забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти.

Отже, до 1 вересня 2024 року сільські, селищні, районні, міські (міст з населенням менше 50 тисяч) ради мають прийняти одне з таких управлінських рішень стосовно кожного із заснованих ними раніше закладів загальної середньої освіти «I-III», «II-III» або «III» ступенів, у тому числі опорних:

а) змінити тип таких закладів на початкову школу («I ступінь») або гімназію, яка забезпечуватиме здобуття виключно базової середньої освіти («II ступінь») або початкової освіти і базової середньої освіти («I-II ступінь»);

б) для забезпечення здобуття профільної середньої освіти ініціювати передання закладу загальної середньої освіти в управління обласній раді шляхом зміни його засновника.

Ураховуючи зазначені вище положення, засновники таких закладів загальної середньої освіти мають достатньо часу «перехідного» періоду, щоб проаналізувати мережу закладів освіти, врахувати демографічні показники, міграційні процеси на певній території, пов'язані у тому числі з активною забудовою території, спланувати ефективну, доступну і спроможну мережу початкових шкіл і гімназій та закріпити за ними територію обслуговування.

Обласним радам необхідно розпочати роботу над формуванням мережі ліцеїв, які за умови наявності стандарту профільної середньої освіти та відповідної типової освітньої програми і на підставі відповідного рішення Кабінету Міністрів України зможуть з 2024 року запровадити трирічні освітні програми в межах дванадцятирічної повної загальної середньої освіти (підпункт 4 пункту 3 розділу ХП «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту»).

VII. Щодо центрів професійного розвитку педагогічних працівників

Важливою новелою Закону є започаткування діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників (абзац другий частини третьої статті 52 Закону).

Пунктом 5 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону визначено завдання органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям до 1 вересня 2020 року «забезпечити створення районних, міських (районних у містах) центрів професійного розвитку педагогічних працівників шляхом реорганізації науково-методичних (методичних) установ (центрів, кабінетів), крім закладів післядипломної освіти, та організувати і забезпечити відбір працівників до зазначених центрів на конкурсних засадах».

Звертаємо увагу на те, що засади формування та функціонування мережі центрів професійного розвитку педагогічних працівників, їх основні функції та завдання будуть визначені відповідним Положенням, що має затвердити Кабінет Міністрів України. На сьогодні одним із пріоритетних завдань Міністерства є розроблення відповідного проєкту, що після його громадського обговорення та погодження в установленому порядку буде подано на розгляд Уряду. Тому просимо всіх зацікавлених осіб слідкувати за новинами на офіційному вебсайті Міністерства та після оприлюднення проєкту Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників взяти участь у його громадському обговоренні.

VIII. Академічна доброчесність

До засад державної політики у сфері освіти та принципів освітньої діяльності закладів освіти віднесено, зокрема, академічну доброчесність і нетерпимість до проявів корупції та хабарництва (частина перша статті 6 базового Закону України «Про освіту»). Відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» виховний процес у закладах освіти має спрямовуватися, у тому числі на формування нетерпимості до проявів корупції та порушень академічної доброчесності.

Згідно з частиною першою статті 42 Закону України «Про освіту» академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Закон України «Про повну загальну середню освіту», зокрема стаття 42, деталізує та доповнює відповідні положення Закону України «Про освіту», зокрема зобов'язує з всіх дотримуватись академічної доброчесності, встановлюючи види відповідальності за її порушення.

Що вважається порушенням академічної доброчесності, чітко визначено у частині четвертій статті 42 Закону України «Про освіту» та у частині четвертій статті 43 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Ці дві статті двох законів України є основою для формування кожним закладом загальної середньої освіти своїх внутрішніх процедур і процесів щодо забезпечення академічної доброчесності. Звертаємо увагу і на те, що частина четверта статті 42 Закону України «Про освіту» доповнена двома новими видами порушення академічної доброчесності, зокрема:

 • надання здобувачам освіти під час проходження ними оцінювання результатів навчання допомоги чи створення перешкод, не передбачених умовами та/або процедурами проходження такого оцінювання;
 • вплив у будь-якій формі (прохання, умовляння, вказівка, погроза, примушування тощо) на педагогічного працівника з метою здійснення ним необ'єктивного оцінювання результатів навчання.

Згідно з частиною другою статті 42 Закону внутрішня система забезпечення якості освіти формується закладом освіти та має, зокрема, включати механізми забезпечення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, види академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності. Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти будуть розроблені Державною службою якості освіти України, затверджені Міністерством освіти і науки України та оприлюднені на офіційних вебсайтах.

При розробленні механізмів забезпечення академічної доброчесності варто завжди пам'ятати про те, що:

1) формування та забезпечення дотримання академічної доброчесності учасників освітнього процесу має відбуватися з обов'язковим дотриманням їхньої гідності та прав;

2) перелік видів академічної відповідальності педагогічних працівників визначений частиною п'ятою статті 42 Закону України «Про освіту» та частиною п'ятою статті 43 Закону України «Про повну загальну середню освіту», а перелік видів академічної відповідальності учнів – частиною шостою статті 42 Закону України «Про освіту» та частиною сьомою статті 43 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Крім того, згідно з частиною сьомою статті 42 Закону України «Про освіту» зазначені види академічної відповідальності можуть бути деталізовані або доповнені іншими видами академічної відповідальності за конкретні порушення академічної доброчесності. Але це питання має бути обов'язково визначене внутрішніми документами закладу освіти, що мають бути затверджені (погоджені) основним колегіальним органом управління закладу освіти (педагогічною радою) та погоджені з відповідними органами самоврядування здобувачів освіти в частині їхньої відповідальності;

3) відповідно до частини десятої статті 43 Закону види академічної відповідальності, що можуть бути застосовані до учнів та педагогічних працівників, повинні бути співмірними із вчиненими порушеннями. За одне порушення може бути застосовано лише один із видів академічної відповідальності.

При цьому, варто пам'ятати, що механізми забезпечення академічної доброчесності мають бути спрямовані насамперед на формування у педагогічних працівників та учнів культури доброчесності та нетерпимості до будь-яких проявів недоброчесної поведінки, у тому числі корупції, хабарництва та будь-яких форм обману, а також на запобігання вчиненню академічної недоброчесності, а не на покарання за вчинення відповідних дій.

Всі інші питання щодо формування системи та механізмів академічної доброчесності будуть деталізовані у ї згаданих вище методичних рекомендаціях з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Шановні вчителі, керівники закладів освіти, представники засновників, батьки та учні!

Будь-який ЗАКОН завжди спрямований на ЗМІНУ суспільних відносин. Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту» також містить перелік новацій, кожна з яких спрямована на забезпечення інтересів учнів і вчителів, як основних учасників освітнього процесу. Звертаємо вашу увагу на те, що основою суспільних відносин у сфері загальної середньої освіти відповідно до Закону мають стати (якщо ще не стали) людино і дитиноцентризм, педагогіка партнерства, єдність навчання, виховання та розвитку учнів, безпечне освітнє середовище, повага до гідності КОЖНОГО учасника освітнього процесу, академічна доброчесність, відсутність будь-якої дискримінації (привілеїв чи обмежень) за будь-якою ознакою тощо.

З повагою Т. в. о. Міністра Любомира МандзійМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-182 від 31 березня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних,

Київської міської державних адміністрацій

Керівникам закладів загальної середньої освіти

Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти

Шановні колеги!

У зв’язку з численними зверненнями педагогічних працівників, батьків учнів щодо організації завершення 2019/2020 навчального року та зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти у 2020 році інформуємо.

Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня, при цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

В умовах карантину та після його завершення заклади загальної середньої освіти, їх педагогічні працівник мають вжити заходів щодо додержання вимог державних стандартів загальної середньої освіти та засвоєння учнями змісту кожного навчального предмета (інтегрованого курсу). Навчальний матеріал може бути освоєний з використанням технологій дистанційного навчання під час карантину, а також за рахунок ущільнення вивчення відповідного матеріалу після завершення карантину з організацією повторення окремих тем на початку наступного навчального року.

У теперішніх складних умовах важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти, зокрема в установленому порядку перевести їх до наступного класу, видати свідоцтва досягнень (табелі) та документи про освіту випускникам тощо.

Іншим, не менш важливим завданням є організація зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти у 2020 році.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується, зокрема, шляхом визначення правил зарахування до закладів освіти, при цьому зарахування до початкової школи та гімназії здійснюється без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством. Відповідні правила зарахування та випадки проведення конкурсів визначено Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016 (далі – Порядок зарахування).

Наголошуємо, що під час зарахування дітей для здобуття початкової освіти до закладу освіти забороняється проведення конкурсів (будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини), крім закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти.

Згідно з Порядком зарахування дату початку прийому документів для зарахування визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади, але строк прийому заяв не може бути меншим одного місяця. Фактично мінімально можливий термін подання необхідних документів має бути встановлено з 30 квітня по 31 травня, крім випадків зарахування до 10 – 11 класів, до яких мінімально можливий термін подання необхідних документів має бути встановлено з 15 травня по 15 червня. Водночас у зв’язку з можливим подовженням тривалості освітнього процесу зазначені вище терміни може бути змінено.

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (СОVID)-19)» (далі – Закон) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг. Тому у разі продовження режиму надзвичайної ситуації, перебіг місячного строку для прийому заяв та інші відповідні строки, зокрема строки оголошення конкурсного відбору, видачі наказу про зарахування тощо, визначені Порядком, будуть подовжені з урахуванням часу, що минув до завершення карантину.

З метою дотримання протиепідеміологічних вимог рекомендуємо засновникам та керівникам закладів загальної середньої освіти організувати прийом документів, необхідних для зарахування, після припинення карантину.

Додатково інформуємо, що згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону на період встановлення карантину власником установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режим роботи, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Таким чином, засновники закладів загальної середньої освіти у період карантину можуть гнучко організовувати режим прийому документів та їх копій, зокрема дозволити їх подавати електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису. Інформація про такі зміни має бути доведена до відома населення з використанням вебсайтів та інших комунікаційних засобів.

Звертаємо увагу на те, що згідно з пунктом 8 розділу IV Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 676, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1028/32480, вхідні документи, надіслані у такий спосіб, реєструються окремо від інших документів із зазначенням електронної адреси відправника та адресата.

Інформацію про прийняті рішення щодо строків прийому документів та способів їх подання необхідно оприлюднювати впродовж двох робочих днів з дня їх прийняття на вебсайтах закладів загальної середньої освіти та/або їхніх засновників.

З повагою Т. в. о. Міністра Любомира МандзійМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 463 від 30 березня 2020 року

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році

Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року № 338-р, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за /№ 8/32979, та з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року НАКАЗУЮ:

1. Звільнити у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра Любомира Мандзій/Files/images/ytsu/1.jpg

/Files/images/ytsu/2.jpg

/Files/images/ytsu/3.jpgЗвіт директора школи перед громадськістю

1. Виконання програми розвитку навчального закладу.

Насташівська ЗОШ І-ІІІ ступенів є складовою освітньої системи Рокитнянщини . Тому школа працювала, втілюючи в життя, програму розвитку освіти Рокитнянського району за такими розділами:

Розділ І . Здоров’я дитини

Проект «Школа здоров’я»

У школі створюються умови, що формують і розвивають у всіх суб’єктів освітнього процесу культуру здоров’я як цілісної категорії.

Розділ ІІІ. Загальна середня освіта

Проект «Шестирічна дитина в школі»

У закладі створюється сприятливе середовище для адаптації шестирічної дитини до систематичного шкільного навчання.

Проект «Профільне навчання»

У навчальному закладі забезпечується рівний доступ до здобуття якісної загальноосвітньої профільної та допрофесійної підготовки учнівської молоді; виявлення та розвиток її професійних інтересів; реалізація ідей неперервної освіти впродовж життя. У школі для учнів 11 класу організоване філологічний профіль.

Проект «Обдарована дитина»

У школі створюється єдиний інформаційно-навчальний простір для розвитку і підтримки обдарованої учнівської та студентської молоді.

Проект «Дитина з особливими освітніми потребами»

У школі створюються умови для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на отримання рівного доступу до якісної освіти. Два учні школи навчаються за індивідуальною формою навчання і один – за інклюзивною.

Проект «Підручник для кожного»

У школі учні забезпечуються у повному обсязі підручниками, які відповідають державним та освітнім стандартам та спрямовані на розвиток особистості кожного учня.

Проект «Психологічний супровід навчально-виховного процесу»

У навчальному закладі проводиться робота щодо підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу, сприяння саморозвиткові та самореалізації особистості учня, вихованця і , одночасно, захист психічного здоров’я шляхом здійснення психологічної експертизи і діагностики, соціально-психологічної корекції, профілактики, соціальної реабілітації, психологічної просвіти всіх учасників навчально-виховного процесу.

Проект «Оновлена школа»

У школі здійснюються заходи щодо модернізації матеріально-технічної бази, забезпечуються належні умови для навчання і виховання відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, технічних та педагогічних вимог.

2. Напрямки інноваційної діяльності, рівень та результати діяльності.

Традиційний зміст, форми, засоби навчання, виховання і управління не спроможні сьогодні виконати актуальні освітні завдання, визначені у Законі України «Про загальну середню освіту». Тому, працюючи над науково-методичною проблемою «Розвиток творчих здібностей учнів на основі активізації навчально-пізнавальної діяльності», педагогічний колектив школи впроваджує інноваційні педагогічні технології у навчально-виховний процес. Успішно реалізують міжнародний проект «Майбутнє починається сьогодні» з питань розвитку важливих життєвих навичок та профілактики шкідливих звичок заступник з виховної роботи Сич Н., практичний психолог Корженко В., класний керівник Левченко О. Практичний психолог КорженкоВ. впроваджує програму Міністерства освіти і науки України /ПРООН/ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».

Колектив закладу удосконалює та поглиблює знання з питань використання інформативно-комунікаційних технологій.

Вчителі історії, математики, фізики, хімії, біології, географії, мови, літератури на уроках використовують програмні педагогічні засоби навчання.

В школі організовано науково-дослідну та експериментальну роботу. Вчителем історії Захарченко Л.розробленапрограма факультативного курсу для учнів 9 класу «Історія села Насташка Рокитнянського району Київської області», яку схвалено науково-методичною радою КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та рекомендовано до апробації у 2018-2019 н.р.

Вчителі-предметники, використовуючи активні форми навчальної роботи з урахуванням здібностей, нахилів та інтересів учнів, здійснюючи диференційований підхід, готують учнів до подальшого профільного навчання.

Впровадження інноваційних технологій, інноваційних форм роботи позитивно впливає на результати навчально-виховного процесу. За останні три роки зріс рівень навчальних досягнень учнів. Щорічно учні школи є призерами районних олімпіад із базових дисциплін, лауреатами першого етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, беруть участь у мовно-літературних та інших творчих конкурсах.

3. Стан організації навчальної та виховної роботи.

Охоплення дітей шкільного віку навчанням (кількість дітей %, окремо індивідуальна форма):

167 учнів

індивідуальна форма навчання – 2 учні – 1 %, інклюзивне навчання – 1 учень – 0,5%

Набір учнів до 1 класу (кількість за планом і фактично). Створення умов для навчання першокласників

план – 14 учнів

фактично – 14 учнів

Здобуття повної загальної середньої освіти випускниками 9-класів:

18 учнів

10 клас –10

ВНЗ І-ІІ р. акредитації –5

ПТУ - 3

Роль учнівського самоврядування: конкретна назва органу учнівського самоврядування, рівень роботи (високий, достатній, середній, початковий):

Учком (учнівський комітет).

Рівень роботи - достатній

Рівень вихованості учнів у процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи

( високий рівень, достатній, середній, початковий):

Достатній

Досконалість форм і методів та рівень змісту виховної роботи з учнями (кращі класні керівники, класні колективи):

Левченко О. – 11 клас, Лук'янець О. – 9 клас.

Результативність роботи учнів у гуртках, спортсекціях та інших об’єднаннях за інтересами (кількість гуртків, учнів, призерів районних, обласних, всеукраїнських рівнів):

Сич Вікторія, Кравченко Діана, Клименко Вікторія, Трофіменко Євгенія, Ведмідь Дмитро, Лазоренко Анастасія,Пахоленко Поліна, Пономаренко Богдан, Корженко Дарина, Костина Євгеній, Корженко Карина – призери районних спортивних змагань

4. Додержання вимог державних освітніх стандартів.

У навчальному закладі дотримуються вимог державних освітніх стандартів.

5. Дата та результати державної атестації навчального закладу.

Насташівська ЗОШ І-ІІІ ступенів відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 14 лютого 2011 року №47, виданого на підставі рішення Регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 10 лютого 2011 року (протокол №113), визнано атестованою за достатнім рівнем.

6. Результати перевірки проведені Державною інспекцією навчальних закладів, відділом освіти Рокитнянської райдержадміністрації та іншими органами державного нагляду (контролю).

7. Додержання вимог щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання учнів.

У школі додержуються вимоги щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання учнів про це свідчить те що випадків травмування учнів протягом минулого навчального року було лише 10: два випадка у школі, а вісім – дома.

8. Проведення та підсумки моніторингу роботи з педагогічним колективом та іншими працівниками навчального закладу.

У школі проводиться моніторинг роботи педагогічним колективом:

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами (кількість, % від потреби):

22 – 100%

Проходження педпрацівниками курсової перепідготовки та атестації (кількість проатестованих, якісний склад у %):

Курсова перепідготовка –100%

Атестовано – 6, 100%

Учителів – нагороджених та із званнями ( кількість, %):

Грамота відділу освіти – 4

Мають звання - 10

Наукова, науково-методична, дослідницька робота педагогічних працівників (хто займається, назва роботи, досягнення):

«Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» - Корженко В.

Програма факультативного курсу для учнів 9 класу «Історія села Насташка Рокитнянського району Київської області» - Захарченко Л.

9. Ефективність взаємодії з громадськими організаціями та органами шкільного самоврядування.

Одним із актуальних завдань школи є виховання особистості. яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь і навичок. а й спроможна активно включатись в демотичні процеси, що відбуваються в нашій країні, людини, яка вміє самостійно проектувати власне життя, визначають його стратегію відповідно до особистих уявлень про навколишнє середовище на способи взаємодій з ним.

Розвиток учнівської ініціативи, формування здатності виробляти нові ідеї та критично аналізувати проблеми, відстоювати власну позицію, приймати нестандартні рішення неможливе без широкого з залученням учнів до участі в управлінні шкільними справами через організацію учнівського самоврядування.

Під «учнівським самоврядуванням» розуміється конкретне, систематична, організована та прогнозована за результатами діяльність школярів, у процесі якої реалізуються функції управління та вирішуються завдання, що стоять перед школою.

За таких умов самоврядування слід розуміти як учнівське співуправління виховною системою школи.

Учнівське самоврядування в Насташівській ЗОШ І-ІІІ ступенів спрямоване на реалізацію основних виховних завдань, а саме:

- формування у школярів громадянської культури, гуманістичної моралі та толерантного ставлення до дій та вчинків інших;

- вироблення негативного ставлення до будь-яких форм насильства та впровадження безконфліктних форм поведінки;

- розвиток у школярів суб’єктивних характеристик;

- формування здатності до критичності і самокритичності;

- формування активної життєвої позиції, підготовка учнів до участі в демократичному управлінні суспільством;

- Формування самостійності, готовності за конкретних умов долати труднощі, знаходити правильні рішення;

- виховання та активна підтримка почуття господаря класу, школи, країни, формування відповідальності за результати своєї діяльності;

- забезпечення захисту прав учнів.

Учнівське самоврядування Насташівської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів організовує свою діяльність шляхом проведення загальних зборів учнів та обраного ними учнівського комітету.

Учнівське самоврядування школи функціонує з 1983 року. За цей період воно змінювалось та вдосконалювалось, але основний зміст роботи учкому залишився. Це стосується діяльності учнівського комітету школи.

Учнівське самоврядування школи складається з двох учнівських об’єднань - це об’єднання початкових класів (1-4 класи) «Веселка» та об’єднання старших класів (5-11).

Шкільне самоврядування має свою структуру. Найвищим органом управління є зональні збори школи, далі – учнівський комітет, що складається з обраного активу школи. Учнівський комітет поєднує в собі об’єднання початкових та старших класів. Засідання учкому затверджує голову після виборів, які проходять шляхом голосування учнів за висунуті кандидатури, обирає заступника голови та створює комісію (навчальна, комісія дисципліни і порядку, комісія громадсько-корисної діяльності та цікавих справ, спортивно-оздоровча комісія та санітарно-господарська комісія).

Учком школи має Положення «Про учнівський комітет школи». На чолі комісій стоять голови, яких обирає учком школи. Кожна комісія має актив з трьох представників. Голови комісії організовують свою роботу згідно з планом роботи учнівського комітету і звітують про її виконання на засіданні учкому один раз на семестр. Також в Насташівській ЗОШ І-ІІІ ступенів створена і діє волонтерська група в кількості семи осіб.

Питання діяльності учнівського самоврядування виноситься на наради при директору, методоб’єднання класних керівників та базуються на дотриманні прав дитини формувати, висловлювати та відстоювати власні погляди, що визначено ст.. 12,13 «Конвенції ООН про права дитини», відображається в основних положеннях «Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності».

10. Додержання педагогічної етики, моралі.

Протягом минулого навчального року у школі не було випадків конфліктів «учень-вчитель», «вчитель-директор», «директор-працівник обслуговуючого персоналу». Це свідчить про те, що у навчальному закладі створено творчий, продуктивний мікроклімат, сформовано команду однодумців, діяльність педагогічного колективу координується і направляється в позитивне русло в реалізації поставлених завдань.

11. Звіт про свою роботу на загальних зборах колективу навчального закладу.

Насташівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів працює в типовому приміщенні з 1983 року. Розрахована на 624 учні. У 2017-2018 навчальному році в школі навчалося 167 учнів в одну зміну. Всі діти мікрорайону охоплені навчанням. Крім того в школі навчаються діти із сіл Троїцьке, Колісникове. Для цих дітей організовано підвіз за програмою «Шкільний автобус». А для дітей, які проживають більше 3 км від школи в с. Насташка організовано підвіз силами АПК «Насташка». До послуг дітей 17 класних кімнат (з них 11 навчальних кабінетів), актовий зал, спортивний зал, майстерня, бібліотека, комп’ютерний клас, музей. Школа підключена до мережі Інтернет.

Для ознайомлення з психологічними, індивідуально-типологічними особливостями підліткового віку, основами спілкування для учнів 8 класу введено курс «Рівний рівному».

Цей курс веде вчитель, який закінчив відповідно навчання і має посвідчення тренера.

Учень 4 класу Боціон Назарійзахищав честь району на обласному етапі конкурсу ім.П.Яцика. Учні школи брали активну участь у військово-патріотичній грі «Джура» де у конкурсі «Побут» зайняли третє місце. В школі працює Клуб волонтерів, який зайняв друге місце в районі серед волонтерських клубів.

Також учні школи традиційно проводять у школі свята «Першого дзвоника», «Свято квітів», «День Учителя», «Новорічні та Різдвяні свята», «Зустріч з випускниками минулих літ», «8 Березня», «День захисника Вітчизни», «День Перемоги», «День Матері», «Останній дзвінок», «Випускний бал», а також багато інших заходів.

В школі працює учком та «Рада по профілактиці правопорушень».

Забезпечують освітні потреби учнів та їх батьків 22 вчителі. З них вищу освіту мають 22. Вища категорія – 17, ІІ категорія – 1, спеціаліст - 4. Левченко О., Корчак Н., Шило В., Корженко В. мають звання вчитель-методист, 6 вчителів – «старший учитель».

В школі працює методична рада, п’ять методичних об’єднань, якими керують вчителі з вищою категорією. В школі організована наставницька робота з підвищення якості роботи молодих спеціалістів.

Учні та педагоги школи забезпечені медичним обслуговуванням. Щороку на базі Рокитнянської ЦРЛ проводиться кваліфікований медогляд. Також учні школи забезпечені гарячим харчуванням: учні 1-4 класів за рахунок місцевого бюджету, а учні 5-11 класів за батьківський рахунок. При організації харчування та оздоровлення враховуються всі статуси дитини.

У школі робота всіх структур організована з дотриманням вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Завдяки цій роботі дитячий травматизм мінімізований.

12. Аналіз розгляду звернень громадян.

Протягом 2017-2018 навчального року було зареєстровано 5 звернень громадян. Майже всі з приводу працевлаштування. Лише Городенко О. звернувся зі скаргою щодо конфлікту з між бібліотекаром школи та його дочкою.


Начальнику відділу освіти

Рокитнянської районної

державної адміністрації

Діренку С.

Інформація

про звітування перед громадськістю

1. Назва закладу Насташівська ЗОШ І-ІІІ ст.

2. Прізвище, ім’я, по батькові керівника Можняк Юлія Дмитрівна

3. Стаж 12 років

4. Дата проведення27.06.2018 р.

5. Перед ким проведено колектив, громадськість

6. Кількість присутніх 83 чол.

7. Результати звіту звіт взяти до відома,результати діяльності схвалені

Директор школи Ю.Можняк


Витяг

з протоколу №1

загальних зборів Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Від 27 червня 2018 року

Присутні: 83особи

Голова зборів Ю.Можняк

Секретар І.Кикоть

Порядок денний

1. Звіт директора школи.

Можняк Ю.

2. Звіт заступника директора школи з навчально-виховної роботи.

Корчак Н.

3. Звіт заступника директора школи з виховної роботи.

Сич Н.

4. Звіт практичного психолога школи.

Корженко В.

1. Слухали: звіт директора школи.

Виступили: Можняк Ю., яка повідомила, що відповідно до плану роботи школи на 2017-2018 навчальний рік 27.06.2018 року проходять загальні збориНасташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На цих зборах директор школи зробила повідомлення про персональний внесок з підвищення рівня організації навчально-виховного процесу в школі, про залучення додаткових джерел фінансування та раціональне використання цих коштів, про збереження та зміцнення здоров'я учнів та педагогів, про співпрацю з громадськими організаціями.

Ухвалили: звіт взяти до відома, роботу директора школи вважати доброю.

Голова зборів Ю.Можняк

Секретар І.Кикоть


Додаток

до наказу відділу освіти

від 18.05.2018 №126

Начальнику відділу освіти

райдержадміністрації

Діренку С.

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА

Повідомляю Вам, що відповідно до наказу відділу освіти від 18.05.2018 № 126 «Про проведення звітів керівників закладів освіти району у 2018 році перед педагогічними колективами, батьківськими комітетами, піклувальними радами та громадськістю» проведено звітування керівника на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості 27 червня 2018 р.

Всього присутніх 83 особи,

з них:

працівників закладу 25 осіб,

батьків 36 особи,

членів піклувальної ради 5 осіб

представників громадськості 17 осіб.

Додатки:

1. Звіт керівника - 1 екземпляр.

2. Витяг з протоколу загальних зборів в частині ухвали - 1 екземпляр.

Директор школи Ю. Можняк


ВІДДІЛ ОСВІТИ

РОКИТНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НАСТАШІВСЬКА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ

01.06.2018 №

с.Насташка

Про зарахування учнів до 1 класу

Згідно Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 964, Статуту Насташівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, відповідно до поданих заяв батьків

НАКАЗУЮ:

1. Зарахувати до 1 класу таких учнів:

- Артеменка Дениса Мирославовича

- Бібік Єлизавету Леонідівну

- Вараву Єлізавету Олександрівну

- Жолонського Івана Миколайовича

- Іващенко Вероніку Максимівну

- Каплюка Дениса Денисовича

- Карпенка Андрія Сергійовича

- Кашубу Дениса Андрійовича

- Корженка Андрія Сергійовича

- Костину Олександру Владиславівну

- Крижанівську Маріну Сергіївну

- Крочака Романа Андрійовича

- Лисого Дмитра Олександровича

- Лук'янець Тамілу Ярославівну

- Неділю Дениса Сергійовича

- Неженця Данила Анатолійовича

- Приліпко Валерію Павлівну

- Рябого Назара Дмитровича

- Смолінську Славу Вячеславівну

- Трохимець Евеліна Андріївну

- Трохимець Ольгу Олексіївну

- Троцького Тимофія Олеговича

- Федоренка Назара Віталійовича

2. Класоводу Киричок Т.М. заповнити особові справи учнів 1 класу до 01 вересня 2018 року.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор школи Ю.Д. Можняк


ВІДДІЛ ОСВІТИ

РОКИТНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НАСТАШІВСЬКА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

12.04.2018 №45

с.Насташка

Про організаційні заходи щодо

прийому дітей до 1 класу

у 2018 році

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року №684, на виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 29.12.2017 №651 «Про організацію роботи щодо обліку дітей шкільного віку та учнів у Київській області», виконання наказу департаменту освіти і науки від 05.04.2018 №99 «Проорганізаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Київської області у 2018 році», відповідного наказу відділу освіти від 11.04.2018 №105 та з метою забезпечення доступності здобуття освіти та організованого прийому до 1 класу

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Дорожню карту прийому дітей до 1 класу у 2018 році (далі – Дорожня карта), що додається.

2. Забезпечити виконання організаційних заходів щодо прийому дітей до 1 класу у 2018 році, визначених Дорожньою картою.

3. Заступнику з НВР та вчителю 1 класу провести роз’яснювальну роботу серед батьківської та педагогічної громадськості щодо особливостей прийому дітей до 1 класу у 2018 році.

4. Покласти персональну відповідальність за організацію прийому учнів до 1 класу на вчителя.

5. Заборонити проведення конкурсного приймання дітей до 1 класу.

6. Вчителю інформатики оприлюднити цей наказ на сайті школи.

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи Ю.Д. Можняк

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ від 12.04.2018 №45

Дорожня карта

прийому дітей до 1 класу у 2018 році

№ з/пЗаходиТерміниВідповідальні
1. Прогнозування та аналіз
1.1.Відповідно до вимог пункту 1 статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту» до наповнюваності класів закладів загальної середньої освіти, уточнити попередню кількість місць у 1 класі Квітень - травень 2018 р. Заступник з НВР
1.2.Забезпечити уточнення даних про дітей шестирічного віку (відповідно до реєстру про них), які проживають на території обслуговування До 15 серпняВчитель 1 класу
1.3.

Проаналізувати узагальнену інформацію про прогнозовану кількість:

 • майбутніх першокласників;
педагогічних працівників, які навчатимуть учнів 1-х класів у 2018/2019 н.р.
До 15 серпняДиректор школи
ІІ. Прийняття рішень
2.1.Провести засідання педагогічних рад щодо особливостей прийому дітей до 1-х класівКвітень 2018 Директор школи
2.2.Прийняти управлінські рішення щодо забезпечення здобуття початкової загальної середньої освіти дітьми 6 – 7-річного віку, які проживають на відповідній території обслуговування, з урахуванням рішень педагогічної ради. До 15 серпня Директор школи
2.3.Проаналізувати кількість дітей, які потребуватимуть підвезення до школи, маршрути шкільного автобуса та здійснити, за потреби, їх коригування або затвердження нових маршрутів До 15 серпня Директор школи
ІІІ. Інформаційно-організаційна робота
3.2.Проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців села щодо особливостей прийому до першого класу у 2018 роціКвітень-травеньДиректор школи
IV. Прийом документів та зарахування до перших класів
4.1.Здійснити прийом документів на зарахування дітей, які проживають на закріпленій за закладом освіти території обслуговування, до 1 класуКвітень-травень 2018 р. Директор школи
4.2.Провести зарахування дітей до 1 класу на підставі рішення педагогічної радиДо 01.09.2018 Директор школи

Список учнів 1 класу

на 2018-2019 н.р.

Заголовок
ПІБ учняДата народження
1Артеменко Денис Мирославович22.12.2011
2Бібік Єлизавета Леонідівна21.11.2011
3Варава Єлізавета Олександрівна13.08.2012
4Жолонський Іван Миколайович 23.02.2012
5Іващенко Вероніка Максимівна13.06.2012
6Каплюк Денис Денисович19.11.2011
7Карпенко Андрій Сергійович12.12.2011
8Кашуба Денис Андрійович29.03.2012
9Корженко Андрій Сергійович10.09.2012
10Костина Олександра Владиславівна20.12.2011
11Крижанівська Маріна Сергіївна 23.03.2012
12Крочак Роман Андрійович28.11.2011
13Лисий Дмитро Олександрович21.11.2011
14Лук'янець Таміла Ярославівна12.06.2012
15Неділя Денис Сергійович06.01.2012
16Неженець Данил Анатолійович15.03.2012
17Приліпко Валерія Павлівна17.07.2012
18Рябий Назар Дмитрович02.06.2012
19Смолінська Слава Вячеславівна17.05.2012
20Трохимець Евеліна Андріївна15.02.2012
21Трохимець Ольга Олексіївна01.11.2011
22Троцький Тимофій Олегович15.12.2011
23Федоренко Назар Віталійович23.05.2012

НАСТАШІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА РОКИТНЯНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

від 25 липня 2017 року № 41

с. Насташка

Про затвердження мікрорайону

Відповідно до п.п.1, п.б ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію директора Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Можняк Юлію Дмитрівну про затвердження мікрорайону Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію про затвердження мікрорайону Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів прийняти до відома 2. Вважати мікрорайоном Насташівської ЗОШ І-ІІІ ступенів всю територію сіл Насташка і Колісникове.

Сільський голова В.М.Чумаківський


План заходів щодо відзначення 72-ї річниці Великої Перемоги над німецькими загарбниками у Другій світовій війні

 • Поінформувати педагогів та учнів школи про заплановані заходи щодо відзначення 72-річниці Великої Перемоги.

Сич Н.Г., 20 квітня 2017 року

 • Взяти участь у проведенні Всеукраїнської акції «Квітка пам’яті».

Класні керівники, квітень-травень

 • Упорядкувати територію біля пам’ятника загиблих односельчан.

Учнівське самоврядування, квітень-травень

 • Взяти участь у проведенні мітингу, присвяченого 72-й річниці Перемоги.

Адміністрація, 09. 05. 2017 року

 • Провести конкурс малюнків «Хай завжди буде МИР».

Лук’янець С.В., квітень- травень

 • Провести години спілкування для учнів 1-6 класів «Щасливе дитинство моє…».

Класні керівники, 03-04.05.2017 року

 • Провести виховні години для учнів 7-11 класів «Цей день в історії людства…».

Класні керівники, 03-04.05. 2017 року

 • Оформити документально-тематичну виставку «Світ без війни»

Рябошапка Т.Т., травень

 • Продовжувати пошукову роботу щодо оновлення історичних матеріалів у залі Бойової Слави школи, пов’язаних із подіями 1941-1945 років.

Рябошапка о.П., Захарченко Л.М., волонтери, постійно

 • Висвітлити матеріали проведених заходів на сайті школи.

Гардаман Р.Б., квітень-травень


План заходів щодо відзначення 31-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС

 • Поінформувати педагогічний та учнівський колективи про заплановані заходи щодо відзначення 31-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС.

Сич Н.Г., 20.04.2017 року

 • Провести загальношкільну лінійку-реквієм «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…».

Сич Н.Г., Шило В.Я., 26.04.2017 року

 • Висвітлити дану тему на годинах спілкування з учнями 1-6 класів.

Класні керівники, 25.04.2017 року

 • Переглянути з учнями 7-9 класів документальний фільм «Чорнобиль…».

Класні керівники, Гардаман Р.Б., 26.04.2017 року

 • Провести виховні години для учнів 9-11 класів «Дзвони Чорнобиля».

Класні керівники, 25.04.2017 року

 • Відвідати ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Левченка В.В.

Пономаренко Т.Г., волонтерський загін, 24-26.04.2017 року

 • Висвітлити проведені заходи на сайті школи.

Гардаман Р.Б., квітень


План заходів

щодо відзначення 203-ї річниці від дня народження Т. Г .Шевченка

1. Розробити та затвердити план заходів щодо відзначення 203-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

24.02.2017р., Сич Н.Г.

2. Довести до відома педагогічний та учнівський колективи щодо запланованих заходів з відзначення 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

27.02.2017р.,Сич Н. Г.

3. Оформити літературно-мистецьку виставку «Велич шевченкового Слова».

Березень, Левченко О.М.

4. Провести Урок Кобзаря.

Вчителі мови, класоводи, березень

5. Взяти активну участь у районному конкурсі читців та театральних колективів з нагоди 203-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Березень, Лук’янець О.П.

6. Для учнів 1-11 класів біля пам’ятника Т. Г. Шевченка провести літературні читання та вшанувати пам'ять Кобзаря покладанням квітів.

09.03.2017р., члени учнівського самоврядування, класні керівники

7. Інформаційна година для учнів 7 класу «Тарас Шевченко – сучасний і вічний».

09.03.2017р., Шило В.Я.

8. «Подорож-дослідження» - «Ім’я Т.Г.Шевченка на карті України та світу» для учнів 9 класу.

10.03. 2017р., Орел В.М.

9. Літературно-тематична композиція «Живописний світ Шевченка».

10.03.2017р., Сич Н.Г.

10. Виховна година для учнів 4 класу «Квіти тобі, Тарасе!».

16.03 2017р., Дем’янченко А.В.

11. Презентація-вікторина для учнів 8 класу «Т.Г.Шевченко».

17.03.2017р., Лук’янець О.П.

12. Бесіда-диспут для старшокласників «Сердечні пристрасті й розчарування Кобзаря».

14.03.2017р., Виродова О.А.

13. Бесіда для першокласників «Вшанування пам’яті Кобзаря».

15.03.2017р., Микиташенко І.А.

14. Перегляд документального фільму «Світова велич Шевченка» (8-11 класи)

22.03.2017р., Сич Н.Г., Левченко О.М.

15. Конкурс малюнків та ілюстрацій до творів поета.

Березень, Лукянець С.В., класні керівники

16. Усний журнал «Шевченко і наш край» для учнів 6 класу

21.03.2017р., Клименко Т.В.

17. Конкурс на кращий літературний твір «Мій Шевченко»

Протягом березня, вчителі української мови

18. Впорядкування території парку Тараса Шевченка.

Постійно, волонтерський загін

19. Висвітлити проведені заходи на веб-сайті школи.

Березень, Гардаман Р.Б.

Директор школи Ю. Д. МожнякІнформація

про проведення Міжнародного дня рідної мови

1. Поінформовано педагогічний та учнівський колективи про заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Корчак Н.Ф.16.02.2017 р.

2. Проведено загальношкільну лінійку, присвячену Міжнародному дню рідної мови. Сич Н.Г. 21.02.2017 р.

3. Оформлено книжково-ілюстративну виставку в бібліотеці «Яке прекрасне рідне слово!», «Українська мова: історія і сучасність». Рябошапка Т.Т. 20-24.02.2017 р.

4. Проведено свято рідної мови «Пишне диво калинове, наша українська мова» для учнів 1-4 класів. Класні керівники 22-24.02.2017 р.

5. Проведено презентацію-диспут «Із слова починається людина, із мови починається мій рід…». для учнів 8-9 класів. Лук'янець О.П. 21.02.2017 р.

6. Проведено години поезії та інтелектуальну гру для учнів 10-11 класів. Виродова О.А. 23.02.2017 р.

7. Проведено тематичні уроки для учнів 7-11 класів. Класні керівники. 21-24.02.2017 р.

8. Проведено «диктант єдності» «Україна - наша земля, наша Батьківщина» з учнями 3-11 класів. Вчителі. 21.02.2017 р.

9. Проведено конкурс із українознавства «Патріот» (14 учнів 2 – 11 класів). Виродова О.А. 21.02.2017 р.

10. На веб-сайті школи висвітлено інформацію, пов’язану з проведенням Міжнародного дня рідної мови. Гардаман Р.Б.


ПЛАН
заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року

1. Поінформувати педагогічний та учнівський колективи про план заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року

31.01.2017р., Сич Н.Г.

2. Провести годину спілкування для учнів 10-11 класів « 100-річчя початку Української революції та створення Української Центральної Ради»

Березень 2017 р., Захарченко Л.М., класні керівники

3. Оформити документально-тематичну виставку «100-річчя формування Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та початку створення українського національного війська».

Травень 2017 р., Рябошапка Т.Т.

4. Засідання за круглим столом для учнів 9 класу «100-річчя проголошення Української Народної Республіки».

Листопад 2017 р., Захарченко Л.М.

5. Семінар для учнів 8 класу «100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки»

Січень 2018 р., Захарченко Л.М.

6. «100-річчя бою під Крутами» -літературно-тематична композиція

Січень 2018 р., Сич Н.Г., учнівське самоврядування

7. Бесіда для учнів 5 класу «100-річчя затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки»

Лютий 2018 р., класний керівник

8. Тематичний урок для учнів 11 класу «100-річчя звільнення Криму від більшовиків»

Квітень 2018 р., вчитель історії

9. Перегляд документального фільму, присвяченому 100-річчю створення Українського військово-морського флоту.

Квітень 2018 р., Рябошапка О.П.

10. Година спілкування для учнів 6 класу «100-річчя “Листопадового зриву”, українського повстання у Львові, внаслідок якого проголошено Західноукраїнську Народну Республіку».

Листопад 2018р., вчитель історії

11. Перегляд документального фільму з учнями 7 класу «100-річчя заснування Української академії наук»

Листопад 2018 р., Гардаман Р.Б., Сич Н.Г.

12. Загальношкільна лінійка «100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки».

Січень 2019 р., педагог-організатор

13. Тематична конференція для учнів 10 класу «100-річчя Першого зимового походу Армії УНР».

Грудень 2019 р., вчитель історії.

14. Семінар для учнів 11 класу «100-річчя Другого зимового походу Армії УНР та 100-ті роковини розстрілу вояків Армії УНР біля с. Базар Житомирської області»

Листопад 2021 р., вчитель історії

15. Забезпечити розміщення інформації про проведену роботу на сайті школи.

Протягом 2017-2021 років, Гардаман Р.Б.


План заходів

щодо відзначення у 2017 році Дня соборності України

1. З метою пропагування ідеї єдності України, патріотизму і поваги до історичного минулого поінформувати учнівський та педагогічний колективи про відзначення Дня Соборності України.з 19.01 по 23.01.2017р.

Сич Н.Г., 18.01.2017р.

2. Покласти квіти до памятника Т.Шевченка, Дошки Героїв Небесної Сотні та Дошки воїнів АТО

Пономаренко Т.Г., учнівське самоврядування, 20-21.01.2017р.

3. Провести загальношкільний виховний захід «Незалежна та славна словянська земля»

Сич Н.Г., Рябошапка О.П., класні керівники, 23.01.2017р.

4. Оформити тематичну виставку «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна»

Рябошапка Т.Т., 18-25.01.2017р.

5. Для учнів 1-4 класів провести екскурсії до кімнати ЗВ

Класні керівники, 19-21.2017р.

6. Провести уроки мужності для учнів 9-11 класів «Не зламати нас, не скорить»

Класні керівники, 19.01.2017р.

7. Організувати перегляд документального фільму «Акт злуки» для учнів 5-8 класів

Захарченко Л.М., 23.01.2017р.

8. Запросити на зустріч-бесіду з учнями 5-6 класів учасника АТО Запару А.В.

Волонтери, учнівське самоврядування, 20.01.2017р.

9. Висвітлити заходи на сайті школи.

Гардаман Р.Б., до 25.01.2017р.


Виконавчий комітет
Виконавчий комітет
Виконавчий комітет
Виконавчий комітет
Артеменко Денис МирославовичАртеменко Денис Мирославович

Артеменко Денис Мирославович

Кiлькiсть переглядiв: 3163

Коментарi