Історія закладу освіти

У с. Насташка до революції була початкова школа, в якій навчалося 35-40 дітей, переважно із сімей замож­них селян. Працювали з дітьми вчитель із середнього ос­вітою і два священики, котрі викладали Закон Божий.
З 1908 року в школі було три вчителя. Школа була однокласною. Старшим учителем і заразом завучем був Ясінський. Він серед учнів і жителів села поширював наукові погляди на явища природи. Але змушений був працювати під керів­ництвом священика.
З 1910 року Насташська школа – двокласна, на п'ять груп. Працювали чотири вчителі; завідував школою священик Горянський. У 1917 р. в селі відкрили вищу початкову школу на базі тієї, що вже працювала. У 1920 р. її було перетворено на Насташську семирічну трудову школу, в якій навча­лося близько 150 учнів. Першим директором школи був Т. Никоненко і навчали українською мовою. Школу відвідували також діти із сіл Троцьке (тепер Довгалівське), Бирюки, Кожаники, Поправка, Чернин.
У віддаленій від центру частині села - Степурівці відкрили Степурівську початкову школу, що була філією Насташської семирічної трудо­вої школи.
У 1921 р. в селі організували товариство «Геть не­письменність», яким керував В. А. Сиволуп. Удень школа наповнювалася дитячими голосами, а увечері грамоти вчилися дорослі.
В 1928 році при школі було організовано вечірню школу сільської молоді, в якій, крім учителів, викладали фахівці сільського господарства - агрономи. Школа давала не тільки знання за програмою семирічки, а й спеціальні сільськогосподарські навички.
Із семирічної у 1938 році вона перетворюється на середню, обладнується хімічний і фізичний кабінети і 1941 р. уперше випускає 30 учнів, які закінчили 10-й клас.
До війни і на початку війни у школі працювало подружжя Болозовичів. Ці вчителі під час німецької окупації допомагали партизанам, які розміщувалися в лісі біля с. Колісникове. Вони зуміли заховати прилади фізичного кабінету, зберегти їх для дітей, які навчалися після війни. Зі вступом фашистів у село приміщення школи були перетворені на конюшню, церкву на німецьку комендатуру. Після Великої Вітчизняної війни в Насташській школі зростає кількість учнів і вчителів. Внаслідок цього в 1948-49 н.р. в школі відкривається 8 клас. Разом із Степурівськоою початковою школою нараховувалося 27 класів, в школі навчалося 945 учнів.
В 1951 році в Насташській школі вперше відбувся випуск учнів 10 класу.
З 1957-58 н.р. паралельно з загальноосвітньою денною школою працювала вечірня школа сільської молоді. З 1977 ведеться будівництво нового приміщення школи. Директором було призначено Івасика В.І. З 1 вересня 1983 року нова школа відчинила двері для своїх учнів.
За період з 1984 по 2008 р. школу закінчили 580 учнів. З них 32 нагороджені золотими медалями, а 28 - срібними. В навчальному закладі всіляко стимулюється результативна участь учнів школи в олімпіадах з базових навчальних предметів, у науково-дослідницкій роботі за програмою МАН, конкурсах, змаганнях.
З метою розвитку індивідуальних здібностей школярів в навчальному закладі працюють класи з поглибленим вивченням предметів – математики, української мови літератури. Розвиток творчих здібностей в позаурочний час забезпечують гуртки філологічний, краєзнавчий, туристичний, образотворчого мистецтва та спортивні секції.
В Насташській ЗОШ І-ІІІ ступенів створена інформаційно-комп’ютерна база, навчальний заклад підключений до мережі «Інтернет». За державною програмою «Шкільний автобус» із 2007 року організовано підвезення учнів та вчителів сіл Насташки, Довгалівського, Острова до місця навчання і додому.
Юлія Можняк
Кiлькiсть переглядiв: 683

Коментарi